Transport zwłok ze Szwecji

Szwecja i Polska wbrew odległości, która dzieli nasze kraje, mają dość bliskie kontakty gospodarcze, kulturalne i historyczne, a dzięki członkostwu obu państw w Unii Europejskiej oraz doskonałemu połączeniu transportowemu tysiące Polaków na stałe mieszkają, pracują, podróżują i studiują w Szwecji. Według danych Szwedzkiego Urzędu Statystycznego, w kraju mieszka ponad 88.000 Polaków oraz osób pochodzenia polskiego. Niestety, wśród naszych rodaków w Szwecji, jak również wśród Szwedów przebywających zagranicą, z różnych przyczyn zdarzają się przypadki śmierci, a znaczy powstaje konieczność przewozu zwłok osoby zmarłej na ojczyznę.


Transport osoby zmarłej z zagranicy to skomplikowane i odpowiedzialne przedsięwzięcie, które potrzebuje posiadania wystarczającego doświadczenia, wiedzy oraz specjalnie wyposażonych do przewozów pojazdów. Ponadto, cały proces od początku i do końca ma być zgodny z prawem polskim, szwedzkim oraz międzynarodowym. Z przyczyn oczywistych poradzić sobie z takim zadaniem zwykły człowiek, który nie ma doświadczenia w przewozie zwłok osób zmarłych z zagranicy, raczej nie da rady. Najlepszym rozwiązaniem problemu będzie zwrócenie się do specjalistycznego zakładu pogrzebowego Inter-FTC, pracownicy którego mają duże doświadczenie w transporcie zwłok osób zmarłych ze wszystkich krajów świata. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościowy serwis i przystępną wartość usług.

Wartość transportu osoby zmarłej ze Szwecji

od 9000 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej ze Szwecji do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Czas niezbędny do przewozu zależy od wielu czynników: odległości, stanu zwłok osoby zmarłej, przyczyn śmierci itd. Dlatego dokładne terminy można ustalić dopiero po konsultacji z naszymi specjalistami. Biorąc pod uwagę poprzednie doświadczenie, przewóz zwłok ze Szwecji średnio zajmuje 5-7 dni.

Koszt transportu zwłok osoby zmarłej ze Szwecji do Polski zaczyna się od 9.000 zł. Jednak należy zaznaczyć, że dokładna cena usług oblicza się indywidulanie w każdym konkretnym przypadku, ponieważ, tak samo jak terminy przewozu, zależy od szeregu czynników, które mogą zostać uwzględnione tylko po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia. Otrzymać całkowitą, bezpłatną konsultację oraz dokładną cenę usług można pod telefonem +48 881-516-737 lub w drodze korzystania z komunikatorów Viber i WhatsApp. Mówimy po polsku i po angielsku.

 

UWAGA! Prosimy z ostrożnością stawić się do podejrzanie niskich cen ustalanych przez niektóre firmy w branży, najczęściej nie uwzględniono w nich różnego rodzaju usług i towarów, za które potem trzeba będzie zapłacić.

Za wykonane usługi płaci się po ich wykonaniu. Nie żądamy żadnych przedpłat. Opłaty dokonuje osoba, która bezpośrednio zleciła usługę. Co dotyczy sposobów opłaty, można to zrobić w dogodny sposób.

 

W ramach ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków najczęściej firma ubezpieczeniowa gwarantuje pokrycie kosztów repatriacji osoby zmarłej. Zaznaczymy również, że obniżyć wartość przewozu zwłok osoby zmarłej można w drodze złożenia wniosku o otrzymanie zasiłku pogrzebowego, który przysługuje wszystkim obywatelom Polski. Wysokość zasiłku na dzień dzisiejszy wynosi 4.000 zł. W razie konieczności specjaliści Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC pomogą otrzymać zasiłek z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej ze Szwecji do Polski już zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami ze Szwecji do Polski specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna z drewna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków w Polsce.
 4. Sporządzenie całego pakietu dokumentów na terenie Szwecji, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej za granice państwa.
 5. Uzyskanie zgody konsula na sprowadzenie zwłok do Polski.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to prawdziwy zespół fachowców, którzy mają duże doświadczenie w przewozie zwłok osób zmarłych z zagranicy do Polski ora repatriacji osób zmarłych spośród obywateli innych krajów na ojczyznę. Własne karawany pogrzebowe, wysoka kwalifikacja pracowników, praca bez pośredników i posiadanie dokumentów zezwalających wykonanie transportu szczątków na terenie innych państw dają gwarancję, że wszystkie wzięte na siebie zobowiązania będą wykonane na wysokim poziomie jakości, w najkrótsze terminy oraz w przystępnej cenie. Wykonujemy przewozy zwłok transportem samochodowym i lotniczym we wszystkie kraje Unii Europejskiej, do Wielkiej Brytanii, USA, na Ukrainę, Białoruś, do krajów Afryki, Bliskiego Wschodu oraz Azji Środkowej.

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce