Transport zwłok z Włoch

Transport zmarłych z Włoch do Polski

Polska i Włochy mają wielowiekowa ogólna historia oraz trwałe stosunki kulturalne, religijne i gospodarcze, a dzięki wygodnemu połączeniu transportowemu oraz członkostwu obu państw w Unii Europejskiej współcześni Polacy i Włosi mogą bez przeszkód studiować, pracować i mieszkać na terenie obu państw. Według ostatnich danych statystycznych, we Włoszech mieszka ponad 98 tysięcy Polaków, a na terenie naszego kraju stały pobyt mają ponad 5 tysięcy obywateli Włoch. Również trzeba pamiętać, że Włochy to duży kraj turystyczny, który co roku przyjmuje miliony turystów z całego świata, niemałą część z których składają obywatele Polski. Oczywiście, przy takim skupisku i przemieszczaniu się osób nie brakuje tragicznych przypadków śmierci, przy tym, biorąc na logikę, przypadek śmierci za granicą powołuje powstanie kwestii transportu zwłok osoby zmarłej na ojczyznę.


Przewóz zwłok osoby zmarłej z zagranicy to skomplikowany i odpowiedzialny proces związany z szeregiem komplikacji, w tym przygotowanie niezbędnych dokumentów i zwłok do przewozu, organizacja pochówku w miejscu przybycia oraz mnóstwo innych niuansów. Należy też zaznaczyć, że sam przewóz zwłok ma realizować się tylko specjalnie wyposażonymi dla takich przypadków pojazdami oraz, oczywiście, ma być zgodny z przepisami prawa obu państw i umów międzynarodowych. Z powyższego wynika, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku powstania konieczności takiego rodzaju przewozu jest zwrócenie się do specjalistycznego zakładu pogrzebowego Inter-FTC, specjaliści którego mają wystarczające doświadczenie w transporcie zwłok osób zmarłych ze wszystkich krajów świata, w tym z Włoch do Polski. Naszymi siłami za cały okres pracy zostały zrealizowane przewozy osób zmarłych z Rzymu, Neapolu, Turynu, Mediolanu, Florencji oraz innych miast we Włoszech. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościowy serwis i przystępną wartość usług.

Wartość transportu osoby zmarłej z Włoch

od 10000 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej z Włoch do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Żeby przewieźć zwłoki osoby zmarłej z Włoch do Polski, średnio starczy około 7-9 dni. Jednak dokładne terminy przewozu mogą zostać ustalone tylko po konsultacji ze specjalistą biura pogrzebowego, ponieważ zależą od szeregu szczegółów: stanu zwłok, ich konkretnej lokalizacji we Włoszech oraz miejsca organizacji pochówku w Polsce, przyczyny śmierci, obecności dokumentów i innych.

Cena transportu zwłok osoby zmarłej z Włoch do Polski zaczyna się od 10.000 zł. Jednak należy zaznaczyć, że dokładna cena usługi oblicza się indywidualnie w każdym konkretnym przypadku, ponieważ tak samo, jak terminy przewozu, cena zależy od szeregu czynników, które mogą zostać uwzględnione tylko po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia. Otrzymać całkowitą, bezpłatną konsultację i obliczyć dokładną wartość można pod numerem telefonu +48 881-516-737 lub przez wysłanie wiadomości w komunikatorach Viber i WhatsApp. Mówimy po polsku i po angielsku.

 

UWAGA! Prosimy z ostrożnością podchodzić do podejrzanie niskich cen ustalanych przez niektóre firmy z branży, w większości przypadków taka cena nie zawiera różnych usług i towarów, za które w dalszym trzeba będzie zapłacić.

Transport zwłok opłaca osoba, która zleciła usługę. Końcowe rozliczenie następuje po wykonaniu zlecenia.

 

Celem zmniejszenia kosztów przewozu zwłok osoby zmarłej można w dalszym zwrócić się o otrzymanie zasiłku pogrzebowego, który przysługuje wszystkim obywatelom Polski, a jego wysokość na dzień dzisiejszy wynosi 4000 zł. W razie konieczności specjaliści zakładu pogrzebowego Inter-FTC pomogą otrzymać zasiłek z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej z Włoch do Polski już zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Włoch do Polski specjalnie wyposażonym karawanem pogrzebowym.
 2. Trumna z drewna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie zezwolenie władz lokalnych na pogrzeb szczątków w Polsce.
 4. Sporządzenie kompletu dokumentów na terenie Włoch, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej za granice państwa.
 5. Uzyskanie zgody konsula RP na sprowadzenie zwłok.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to zawodowy zespół mający znaczne doświadczenie w transporcie zwłok osób zmarłych z zagranicy do Polski oraz w repatriacji osób zmarłych z innych państw do kraju. Posiadanie własnych wyposażonych pojazdów, wysoka kwalifikacja pracowników, wdrożenie współczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem, brak pośredników, nawiązane kontakty oraz obecność dokumentów zezwalających na prowadzenie działalności w zakresie takiego rodzaju przewozów na terenie innych państw to najlepsza gwarancja, że wszystkie powzięte zobowiązania zostaną wykonane na wysokim poziomie jakości, w najkrótsze terminy i w przystępnej cenie. Wykonujemy przewozy zmarłych transportem samochodowym i lotniczym we wszystkie kraje Unii Europejskiej, do Anglii, USA, na Ukrainę, do krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce