Transport zwłok z Meksyku

Transport zmarłych z Meksyku do Polski

Historia stosunków polsko-meksykańskich bierze początek w XVI stuleciu, mianowicie wtedy król Polski i wielki książę litewski Zygmunt I wysłał na służbę dyplomatyczną do Hiszpanii Jana Dantyszka, uczonego zakonnika z Gdańska, co w dalszym odegrało bardzo ważną rolę. Mimo dużej odległości, Polacy dość często emigrują do Meksyku, a w ogóle specjaliści wyszczególniają dwie duże fale emigracji polskich obywateli. Pierwsza odnosi się do lat dwudziestych zeszłego stulecia, a druga miała miejsce w roku 1943, kiedy Meksyk przyjął niemal 1.500 Polaków będących uchodźcami w czasie II wojny światowej. Dzisiejsze stosunki gospodarcze i kulturalne Meksyku i Polski również są wystarczająco trwałe, ponadto, ten kierunek jest bardzo popularny wśród naszych rodaków, co roku Meksyk jako kraj do wakacji wybiera tysiące Polaków. Takie aktywne przemieszczanie się osób, niestety, nie obchodzi się bez tragicznych przypadków śmierci, wskutek czego powstaje konieczność transportu zwłok osoby zmarłej do kraju.


Transport zwłok osoby zmarłej z zagranicy to ważne i odpowiedzialne przedsięwzięcie, szczególnie jeżeli mowa jest o tak znacznej odległości. Oprócz bezpośrednio przewozu szczątków, specjaliści potrzebują wykonania szeregu czynności przygotowawczych, w tym należytego sporządzenia pakietu dokumentów, przygotowania szczątków do transportu, otrzymania niezbędnych zezwoleń w urzędach administracji publicznej obu państw. Najbardziej prawidłową i właściwą decyzją w przypadku powstania konieczności przewozu szczątków z Meksyku do Polski to zwrócenie się do specjalistycznego zakładu pogrzebowego Inter-FTC, pracownicy którego posiadają duże doświadczenie w przewozie zwłok osób zmarłych ze wszystkich krajów świata. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościowy serwis i przystępną wartość usług.

Wartość transportu osoby zmarłej z Meksyku

od 22000 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej z Meksyku do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Meksyk i Polska są położone na różnych kontynentach, a znaczy, oprócz przewozu samochodowego, będzie niezbędny przewóz lotniczy szczątków. Należy również uwzględnić, że będzie potrzebny czas na sporządzenie wszystkich dokumentów i dokonanie niezbędnych formalności. Średnio, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenie, można powiedzieć, że przewóz zwłok na tym kierunku zajmuje 7-10 dni.

Cena transportu zwłok osoby zmarłej z Meksyku do Polski zaczyna się od 22.000 zł. Przy tym należy zaznaczyć, że dokładna cena jest do podania tylko po konsultacji ze specjalistami zakładu pogrzebowego, ponieważ cena, jak również terminy przewozu, zależy od szeregu szczegółów indywidualnych. Otrzymać kompleksową bezpłatną konsultację i zapoznać się z dokładną ceną można pod numerem +48 881-516-737 lub przez wiadomości w komunikatorach Viber oraz WhatsApp. Mówimy po polsku i po angielsku.

 

UWAGA! Należy z ostrożnością podchodzić do podejrzanie niskich cen ustalanych przez niektóre firmy z branży, najczęściej nie uwzględniono w nich różnych towarów i usług, za które później trzeba będzie zapłacić.

W większości przypadków nie bierzemy przedpłaty za usługi, jednak przewóz szczątek z Meksyku potrzebuje wpłaty części środków, które zostaną wykorzystane do opłaty usług naszych partnerów w Meksyku oraz do przedpłaty za transport ładunku dla firmy lotniczej.

 

Należy również zaznaczyć, że współpracujemy z szeregiem międzynarodowych firm ubezpieczeniowych, które w ramach polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków mogą pokryć koszty repatriacji osoby zmarłej. Obniżyć wartość przewozu zwłok osoby zmarłej również można w drodze zwrócenia się o otrzymanie zasiłku pogrzebowego wydawanego wszystkim obywatelom Polski. Wysokość zasiłku na dzień dzisiejszy wynosi 4.000 zł. W razie konieczności specjaliści zakładu pogrzebowego Inter-FTC udzielą pomocy w uzyskaniu zasiłku z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej z Meksyku do Polski zawiera następujące usługi i towary:

 1. Przewóz samochodowy zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami na terenie Polski i Meksyku specjalnie wyposażonym karawanem.
 2. Trumna z drewna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna na prochy.
 3. Uzyskanie zezwolenia starosty lub prezydenta miasta na pochówek w Polsce.
 4. Przygotowanie pakietu dokumentów na terenie Meksyku, w tym otrzymanie zezwolenia władz lokalnych na przewóz osoby zmarłej za granice państwa.
 5. Otrzymanie zgody przedstawiciela polskich władz w Meksyku na sprowadzenie zwłok.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomoc w otrzymaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. cmentarno-pogrzebowych w zakresie przewozu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku przewozu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena nie obejmuje następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie i przygotowanie zwłok.
 3. Ubrania i akcesoria pogrzebowe.
 4. Oplata usług przechowywania w kostnicy.
 5. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to zawodowy zespół, który ma bardzo duże doświadczenie w organizacji przewozów pogrzebowych z zagranicy, a repatriacja zmarłych rodaków do kraju to jeden z głównych kierunków działalności firmy.

Własne wyposażone karawany pogrzebowe, wysoka kwalifikacja pracowników, praca bez pośredników i posiadanie dokumentów zezwalających prowadzenie działalności na terenie innych państw są gwarancją tego, że wszystkie wzięte na siebie zobowiązania będą wykonane na wysokim poziomie jakości, w najkrótsze terminy oraz w przystępnej cenie. Wykonujemy przewozy osób zmarłych transportem samochodowym i lotniczym we wszystkie kraje Unii Europejskiej, kraje regionu bałtyckiego oraz Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej. Każdy klient może mieć pewność, że usługi będą wykonane w całości i we właściwym terminie.

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce