Transport zwłok z Łotwy

Transport zmarłych z Łotwy do Polski

Łotwa to niewielkie państwo o ludności około 2 mln osób. Mimo tego, nasze kraje mają wystarczająco trwałe stosunki gospodarcze i kulturowe, a dzięki członkostwu Polski i Łotwy w Unii Europejskiej, komfortowej łączności transportowej i niewielkiej odległości między granicami państw, mieszkańcy obu krajów mogą bez przeszkód podróżować, mieszkać i pracować w Polsce bądź na Łotwie. Chociaż ruch osobowy między krajami nie jest zbyt wysoki, od czasu do czasu zdarzają się tragiczne przypadki śmierci, przed którymi nikt z nas, niestety, nie jest zabezpieczony. Oczywiście, przy zaistnieniu takich sytuacji powstaje pytanie o transporcie zwłok osoby zmarłej na ojczyznę.


Transport zwłok osoby zmarłej z zagranicy to skomplikowane i odpowiedzialne przedsięwzięcie związane z rozstrzygnięciem szeregu problemów, zaczynając od przygotowania niezbędnego pakietu dokumentów i kończąc przewozem i organizacją pochówku. Zdecydowanie można stwierdzać, że zwykły człowiek, który nie miał do czynienia z podobną procedurą wcześniej, raczej nie poradzi sobie z takim zadaniem. Zwrócenie się do zakładu pogrzebowego Inter-FTC, specjaliści którego mają wielkie doświadczenie w transporcie zwłok osób zmarłych ze wszystkich krajów świata, to najbardziej właściwa i prawidłowa decyzja, w tym z punktu widzenia finansowego. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościową obsługę i dostępną wartość usług.

Wartość transportu osoby zmarłej z Łotwy

od 6900 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej z Łotwy do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Dzięki posiadanemu doświadczeniu, nawiązanym stosunkom partnerskim z łotewskimi zakładami, stosunkowo niewielkiej odległości między Polską a Łotwą, możemy zrealizować transport osoby zmarłej w najkrótsze terminy. Średnio cały proces transportu, zaczynając od przygotowania dokumentów i kończąc bezpośrednio przewozem, zajmuje 2-4 dni.

Cena transportu osoby zmarłej z zagranicy oblicza się indywidualnie w każdym konkretnym przypadku po konsultacji z krewnymi, ponieważ cena w większości przypadków zależy od odległości, stanu zwłok, konieczności ich kremacji lub przygotowania, innych ważnych szczegółów. Biorąc pod uwagę posiadane doświadczenie, możemy podać średnią cenę transportu osoby zmarłej z Łotwy do Polski w wysokości od 6.900 zł. Otrzymać całkowitą konsultację i dowiedzieć się o dokładnej cenie można pod numerem telefonu +48 881-516-737. Mówimy po polsku i po angielsku oraz odbieramy wiadomości w komunikatorach Viber i WhatsApp.

 

UWAGA! Prosimy z ostrożnością podchodzić do podejrzanie niskich cen podawanych przez firmy z branży, najczęściej nie uwzględniono w nich różnych towarów i usług, za które później trzeba będzie zapłacić.

Opłaca wykonane usługi po ich realizacji w całym zakresie zleceniodawca, który bezpośrednio zlecał wykonanie usług, w dogodny dla siebie sposób.

 

W ramach ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych przypadków najczęściej firma ubezpieczeniowa gwarantuje pokrycie kosztów repatriacji osoby zmarłej. Zaznaczymy również, że obniżenie wartości transportu zwłok jest możliwe poprzez zwrócenie się o otrzymanie zasiłku pogrzebowego, który wypłacają wszystkim obywatelom Polski. Wysokość zasiłku na dzień dzisiejszy wynosi 4.000 zł. W razie potrzeby specjaliści zakładu pogrzebowego Inter-FTC pomogą w uzyskaniu zasiłku z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Łotwy do Polski specjalnie wyposażonym karawanem pogrzebowym.
 2. Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna na prochy.
 3. Sporządzenie dokumentów na Łotwie, w tym uzyskanie zgody konsula polskiego w Rydze na wywóz zwłok z terenu kraju lub odwrotnie uzyskanie zgody w polskim konsulacie na sprowadzenie zwłok do kraju.
 4. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 5. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 6. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy InterFTC to zawodowy zespół, który posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie świadczenia usług związanych z transportem zwłok lub prochów osób zmarłych z zagranicy do Polski. Własne wyposażone pojazdy, praca bez pośredników, wysoka kwalifikacja wszystkich członków zespołu, sprzedaż akcesoriów pogrzebowych bez dodatkowych nadwyżek, optymalne rozwiązania i trasy przewozu oraz szereg innych zalet w szczególny sposób wyróżnia nas wśród konkurentów, czyniąc Inter-FTC jednym z liderów branży. Pracujemy z największymi firmami ubezpieczeniowymi. Zwrócenie się do Inter-FTC to gwarancja, że usługi zostaną wykonane na wysokim poziomie jakości, w najkrótsze terminy i w dogodnej cenie.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce