Transport zwłok z Litwy

Transport zwłok z Litwy

Litwa to nieduże sąsiednie państwo, które przy tym ma wielowiekową ogólną historię z Polską. Wszyscy wiedzą, że kiedyś Litwa i Polska były członkami jednego państwa po unii Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim w 1569 roku, co, oczywiście, zostawiło swój ślad. Dzisiaj Polskę i Litwę, jak i tysiące lat temu, wiele łączy, a przede wszystkim – bliskość rozumowania dwóch narodów, a dzięki członkostwu obu państw w Unii Europejskiej i faktycznemu braku granic wewnętrznych duża ilość obywateli dwóch państw bez przeszkód przemieszcza się, mieszka i pracuje w Polsce bądź na Litwie.


Niestety, w życiu każdego z nas zdarzają się tragiczne przypadki śmierci osób bliskich, które mogą doprowadzić do dodatkowych zmartwień, jeżeli nieszczęście odbyło się daleko od ojczyzny, a znaczy powstaje pytanie transportu zwłok osoby zmarłej z zagranicy. Przewóz osoby zmarłej z zagranicy to nieproste i odpowiedzialne przedsięwzięcie, które potrzebuje posiadania dużej ilości doświadczenia, wiedzy oraz specjalnie wyposażonego do takich przewozów pojazdu, jak również, oczywiście, realizacji w całkowitej zgodności z przepisami prawa Polski i Litwy. Zwrócenie się o wsparcie do zakładu pogrzebowego Inter-FTC, którego pracownicy mają wystarczające doświadczenie w transporcie zwłok osób zmarłych ze wszystkich krajów świata, to najbardziej trafne i prawidłowe rozwiązanie, w tym z punktu widzenia finansowego. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościowy serwis i dostępną wartość usług.

Wartość transportu osoby zmarłej z Litwy

od 6500 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej z Litwy do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Dzięki posiadanemu doświadczeniu, nawiązanym stosunkom partnerskim z litewskimi zakładami pogrzebowymi oraz niedużej odległości pomiędzy krajami, możemy zrealizować transport osoby zmarłej w najkrótsze terminy. Średnio cała procedura zaczynając od przygotowania dokumentów i kończąc bezpośrednio transportem zajmuje 2-4 dni.

Cena transportu osoby zmarłej z zagranicy określa się w każdym konkretnym przypadku indywidualnie i tylko po konsultacji z rodziną, ponieważ cena często zależy od odległości, stanu szczątków, konieczności kremacji lub przygotowania, innych ważnych szczegółów. Na podstawie posiadanego doświadczenia można podać średnią cena transportu osoby zmarłej z Litwy do Polski w wysokości od 6.500 zł. Otrzymać pełną konsultację oraz obliczyć dokładną wartość można pod numerem telefonu +48 881-516-737. Mówimy po polsku i po angielsku oraz odbieramy wiadomości w komunikatorach Viber i WhatsApp.

 

UWAGA! Prosimy z ostrożnością podchodzić do podejrzanie niskich cen ustalanych przez niektóre firmy z branży, najczęściej one nie zawierają wszystkich usług i towarów, za które później trzeba będzie zapłacić.

Opłaca wykonane usługi po ich realizacji w całym zakresie zleceniodawca, który bezpośrednio zlecał wykonanie usług, w dogodny dla siebie sposób.

 

W ramach ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych przypadków najczęściej firma ubezpieczeniowa gwarantuje pokrycie kosztów repatriacji osoby zmarłej. Zaznaczymy również, że obniżenie wartości transportu zwłok jest możliwe poprzez zwrócenie się o otrzymanie zasiłku pogrzebowego, który wypłaca się wszystkim obywatelom Polski. Wysokość zasiłku na dzień dzisiejszy wynosi 4.000 zł. W razie potrzeby specjaliści zakładu pogrzebowego Inter-FTC pomogą w uzyskaniu zasiłku z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Litwy do Polski specjalnie wyposażonym karawanem pogrzebowym.
 2. Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna na prochy.
 3. Sporządzenie dokumentów na Litwie, w tym uzyskanie zgody konsula polskiego na Litwie na wywóz zwłok z terenu kraju lub odwrotnie uzyskanie zgody w polskim konsulacie na sprowadzenie zwłok do kraju.
 4. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 5. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 6. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to zespół fachowców mających kilkuletnie doświadczenie w transporcie zwłok z zagranicy do Polski. Posiadanie własnych wyposażonych karawanów pogrzebowych, praca bez pośredników, wysoka kwalifikacja pracowników, duży wybór akcesoriów pogrzebowych, optymalne rozwiązania i trasy przewozu, zawodowe doradztwo oraz szereg innych zalet czynią nas jednym z liderów rynku tego rodzaju usług. Współpracujemy z największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Zwrócenie się do Inter-FTC to gwarancja, że usługi zostaną wykonane na wysokim poziomie jakości, w najkrótsze terminy oraz w przystępnej cenie.

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce