Transport zmarłych z Holandii

Stosunkowa bliskość geograficzna, wspaniałe połączenie komunikacyjne pomiędzy Polską a Niderlandami oraz członkostwo obu krajów w Unii Europejskiej dają możliwość obywatelom polskim bez przeszkód mieszkać, studiować i pracować w Niderlandach. Według ostatnich danych statystycznych, na terytorium Niderlandów na stałe przebywa ponad 135.000 obywateli Polski, a to całkiem sporo. Niestety, z różnych przyczyn wśród naszych rodaków przebywających za granicami kraju, w tym w krajach Beneluksu, zdarzają się przypadki śmierci, powstaje więc konieczność transportu zwłok do Polski, ponieważ zgodnie z tradycją przyjętą w naszym kraju większość krewnych mają zamiar pochówku szczątek na ojczyźnie.


Transport osoby zmarłej z zagranicy to skomplikowany proces związany z przygotowaniem zwłok, sporządzeniem szeregu dokumentów oraz, oczywiście, bezpośrednio z transportem, który, a propos, ma być wykonany w całkowitej zgodności z regulacjami prawnymi obu państw. Posiadanie specjalnie wyposażonych pojazdów, otrzymanie zezwolenia w Wydziale Konsularnym i Polonii w Hadze, otrzymanie Lijken-Pass (zaświadczenie holenderskiego urzędu miasta wydawane wg miejsca śmierci), Medische Verklaring (zaświadczenie lekarskie o zgonie), Uittreksel uit de overlijdensate (europejski akt zgonu wydawany w Niderlandach) oraz sporządzenie dokumentów związanych ze sprowadzeniem i pochówkiem zwłok na terenie Polski to tylko mała część czynności niezbędnych do załatwienia dla przewozu osoby zmarłej do Polski z Holandii. Oczywiście, przeciętny człowiek, który nigdy nie miał do czynienia z taką procedurą, będzie miał dużo kłopotów. Mianowicie dlatego zwrócenie się do specjalistycznego zakładu, który świadczy usługi transportu zwłok z zagranicy, będzie najlepszym rozwiązaniem, w tym z punktu widzenia finansowego.

Wartość transportu osoby zmarłej z Niderlandów

od 8700 PLN
 • Wartość przewozu osoby zmarłej z Niderlandów do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po wyjaśnieniu wszystkich szczegółów

Generalnie ta kwestia zależy od tego, gdzie znajdują się zwłoki, w jakim są stanie oraz od miejsca, gdzie trzeba przewieźć specjalny ładunek. Średni termin, który jest niezbędny do sporządzenia dokumentów, przygotowania zwłok i ich sprowadzenia na teren Polski, wynosi 4-6 dni.

Wartość transportu zwłok z zagranicy oblicza się w każdym przypadku indywidualnie, ponieważ zależy od odległości, stanu zwłok, konieczności ich kremacji lub przygotowania, innych ważnych szczegółów. Średnia wartość transportu wynosi od 8.700 zł. Dla otrzymania kompleksowej konsultacji oraz kalkulacji dokładnej wartości prosimy o telefon +48 881-516-737. Mówimy po polsku i po angielsku oraz odbieramy wiadomości przez Viber i WhatsApp.

To częste i aktualne pytanie od naszych klientów. Wiele osób wie, że w Polsce rodzina osoby zmarłej ma prawo do otrzymania zasiłku pogrzebowego, wysokość którego na dzień dzisiejszy wynosi 4.000 zł. Dzięki takiej wypłacie można również pokryć koszty transportu osoby zmarłej do miejsca pochówku za granicą. W przypadku konieczności specjaliści Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC udzielą pomocy w otrzymaniu zasiłku z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Niderlandów do Polski specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków.
 4. Sporządzenie całego pakietu dokumentów w Niderlandach, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej do Polski.
 5. Uzyskanie zgody konsula na transport zwłok do Polski.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Firma Inter-FTC to zawodowy zakład pogrzebowy, który ma duże doświadczenie w transporcie osób zmarłych z zagranicy do Polski, z krajów Europy, jak również z USA, Rosji, Azji. Posiadanie własnych pojazdów wyposażonych w całkowitej zgodności z wymogami, wysoka kwalifikacja pracowników, duży wybór akcesoriów pogrzebowych, optymalne rozwiązania i trasy, zawodowe konsultacje oraz szereg innych zalet decydują o tym, że jesteśmy jednym z liderów na rynku usług. Zwrócenie się do firmy Inter-FTC to gwarancja wysokiej jakości usług w najkrótszych terminach i w przystępnej cenie.

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce