Transport zwłok z Finlandii

Transport zmarłych z Finlandii do Polski

Polska i Finlandia mimo wystarczającej odległości geograficznej między sobą są dość bliskimi krajami, które mają ścisłe stosunki gospodarcze, historyczne i kulturalne, a dzięki członkostwu obu państw w Unii Europejskiej, możliwości pracy bez otrzymania zezwolenia na pracę oraz dość wygodnej sieci komunikacyjnej dzisiaj dziesiątki tysięcy Polaków mają stały pobyt i pracują w Finlandii. Jednak, niestety, z różnych przyczyn wśród naszych rodaków nie obchodzi się bez tragicznych przypadków śmierci, a według panującej w naszym kraju tradycji duża większość krewnych osoby zmarłej wykazuje chęć przeprowadzenia pochówku zwłok na terenie Polski, czyli powstaje konieczność transportu zwłok osoby zmarłej z Finlandii do Polski.


Przewóz osoby zmarłej z zagranicy to nieproste i odpowiedzialne przedsięwzięcie, które wymaga wystarczającego doświadczenia, wiedzy oraz specjalnie wyposażonego do takiego przewozu pojazdu. Cały proces dzieli się na kilka etapów, pierwszym z nich jest sporządzenie dokumentów, dalej wykonuje się przygotowanie zwłok do przewozu, a następnie wykonuje się bezpośrednio sam przewóz. Ważne jest zaznaczyć, że wszystkie procedury mają być całkiem zgodne z przepisami prawa Polski i Finlandii. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zwrócenie się do zakładu pogrzebowego Inter-FTC, pracownicy którego mają duże doświadczenie w przewozie zwłok osób zmarłych ze wszystkich krajów świata. A propos, naszymi siłami za okres pracy zostały wykonane przewozy zmarłych z Helsinek, Espoo, Tampere, Pori oraz innych miast i regionów Finlandii. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościowy serwis i przystępną wartość usług.

Wartość transportu osoby zmarłej z Finlandii

od 10 600 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej z Polski na Ukrainę zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Odległość pomiędzy, na przykład, Warszawą a Helsinkami wynosi ponad 1000 kilometrów, a znaczy czas podróży wynosi 14 godzin w jedną stronę, do tego trzeba dodać czas niezbędny do sporządzenia dokumentów i przygotowania zwłok do przewozu. Czyli biorąc pod uwagę poprzednie doświadczenia, średnio transport zwłok z Finlandii do Polski zajmuje około 5-7 dni. Jednak dokładne terminy przewozu można określić tylko po konsultacji z naszym specjalistą, ponieważ one zależą od szeregu indywidualnych czynników.

Koszt transportu zwłok osoby zmarłej z Finlandii do Polski wynosi od 10.600 zł. Należy jednak zaznaczyć, że dokładna cena usług oblicza się indywidulanie w każdym konkretnym przypadku, ponieważ tak samo, jak terminy przewozu, koszt zależy od szeregu czynników, które mogą zostać uwzględnione tylko po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia. Otrzymać całkowitą, bezpłatną konsultację i ustalić dokładną cenę można pod telefonem +48 881-516-737 lub przez wysłanie wiadomości w komunikatorach Viber i WhatsApp. Mówimy po polsku i po angielsku.

 

UWAGA! Prosimy z ostrożnością stawić się do podejrzanie niskich cen ustalanych przez niektóre firmy z branży, najczęściej nie uwzględnia się w nich różnych usług i towarów, za które potem trzeba będzie zapłacić.

Za świadczone usługi płaci po ich całkowitym wykonaniu osoba, która bezpośrednio zleciła usługi, opłatę uiszcza się w dogodny sposób.

 

W ramach ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków firma ubezpieczeniowa najczęściej gwarantuje pokrycie kosztów repatriacji osoby zmarłej. Zaznaczymy również, że można obniżyć koszty przewozu zwłok w drodze otrzymania zasiłku pogrzebowego, który wydaje się wszystkim obywatelom Polski. Wysokość zasiłku na dzień dzisiejszy wynosi 4.000 zł. W przypadku konieczności specjaliści zakładu pogrzebowego Inter-FTC pomogą w uzyskaniu zasiłku z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej z Finlandii do Polski już zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Finlandii do Polski specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna z drewna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków w Polsce.
 4. Sporządzenie całego pakietu dokumentów na terenie Finlandii, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej za granice państwa.
 5. Uzyskanie zgody konsula na sprowadzenie zwłok do Polski.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to zespół zawodowców, którzy mają duże doświadczenie w transporcie zwłok osób zmarłych z zagranicy do Polski oraz w repatriacji zmarłych obywateli innych krajów na ojczyznę z naszego kraju. Własne, wyposażone pojazdy, wysoka kwalifikacja pracowników, praca bez pośredników, nawiązane kontakty oraz posiadane dokumenty zezwalające wykonanie takiego rodzaju przewozów na terenie innych państw gwarantują, że wszystkie wzięte na siebie zobowiązania będą wykonane przez nas na wysokim poziomie jakości, w najkrótsze terminy oraz w przystępnej cenie. Wykonujemy przewozy zmarłych transportem samochodowym i lotniczym we wszystkie kraje Unii Europejskiej, do Anglii, USA, na Ukrainę, Białoruś, do krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce