Transport zmarłych z Czech

Polskę i Czechy łączy ogólna wielowiekowa historia, kultura, stosunki dobrosąsiedzkie oraz, oczywiście, ścisłe kontakty gospodarcze, a członkostwo obu państw w Unii Europejskiej oraz doskonałe połączenie transportowe pozwalają obywatelom Polski i Czech bez przeszkód studiować, pracować, podróżować i mieszkać na terenie obu państw. Niestety, jak wśród Polaków w Czechach, tak samo wśród Czechów, którzy z różnych przyczyn przebywają w Polsce, zdarzają się przypadki śmierci, po czym tak czy inaczej powstaje konieczność transportu zwłok osoby zmarłej do kraju ojczystego.


Przewóz szczątek z zagranicy to nieproste i odpowiedzialne przedsięwzięcie, które potrzebuje od wykonawcy pewnego doświadczenia, wiedzy, posiadania specjalnego pojazdu i sprzętu, właściwych zezwoleń od pełnomocnych urzędów administracji publicznej na świadczenie takiego rodzaju usług. Z przyczyn oczywistych poradzić sobie z przewozem zwłok z zagranicy zwykły człowiek, który nie miał do czynienia z podobną procedurą, raczej nie będzie mógł, oprócz tego, należy pamiętać, że na dodatek przewóz ma być całkowicie zgodny z prawodawstwem polskim, czeskim i międzynarodowym regulującym takie procedury. Najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do specjalistycznego zakładu pogrzebowego Inter-FTC, specjaliści którego mają duże doświadczenie w przewozie zwłok osoby zmarłej ze wszystkich krajów świata. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościowy serwis i przystępną cenę usług.

Wartość transportu osoby zmarłej z Czech

od 5600 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej z Czech do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Odległość między Polską a Czechami to tylko 400-500 kilometrów, czyli pokonać ją można w 5 godzin, jednak czas transportu zależy, między innymi, od szeregu innych czynników: stanu zwłok, przyczyny śmierci, posiadania dokumentów itd. Średnio, na podstawie poprzedniego doświadczenia, transport zwłok w takim kierunku ze sporządzeniem wszystkich dokumentów wyniesie 3-5 dni.

Cena transportu zwłok osoby zmarłej z Czech do Polski zaczyna się od 5.600 zł. Przy tym trzeba powiedzieć, że dokładną cenę można obliczyć tylko po konsultacji ze specjalistą agencji pogrzebowej, ponieważ cena, tak samo jak terminy przewozu, zależy od szeregu czynników indywidualnych. Otrzymać całkowitą, bezpłatną konsultację i ustalić dokładną cenę można pod telefonem +48 881-516-737 lub przez wiadomości w komunikatorach Viber i WhatsApp. Mówimy po polsku i po angielsku.

 

UWAGA! Należy z ostrożnością stawić się do podejrzanie niskich cen ustalanych przez niektóre firmy w branży, najczęściej nie uwzględniono w nich różnego rodzaju usług i towarów, za które potem trzeba będzie zapłacić.

Nasza firma pracuje bez przedpłaty, a wykonane usługi opłaca osoba, która bezpośrednio je zleciła i zawarła umowę. Co dotyczy sposobów płatności, można je zrealizować w dogodny sposób.

 

W ramach ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków najczęściej firma ubezpieczeniowa gwarantuje pokrycie kosztów repatriacji osoby zmarłej. Zaznaczymy również, że obniżyć koszty transportu zwłok można w drodze otrzymania zasiłku pogrzebowego, który przysługuje wszystkim obywatelom Polski. Wysokość zasiłku na dzień dzisiejszy wynosi 4.000 zł. W razie konieczności specjaliści zakładu pogrzebowego Inter-FTC pomogą w otrzymaniu zasiłku z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej z Czech do Polski już zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Czech do Polski specjalnie wyposażonym karawanem pogrzebowym.
 2. Trumna z drewna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków w Polsce.
 4. Sporządzenie pakietu dokumentów na terenie Czech, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej za granice państwa.
 5. Uzyskanie zgody konsula polskiego w Czechach na sprowadzenie zwłok.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie i przygotowanie zwłok.
 3. Ubrania i akcesoria pogrzebowe.
 4. Opłata usług przechowywania zwłok w kostnicy.
 5. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to zespół zawodowców, którzy mają ogromne doświadczenie w transporcie zwłok z zagranicy, a repatriacja osób zmarłych wśród naszych rodaków do kraju to jeden z głównych kierunków działalności naszego zakładu.

Własne wyposażone pojazdy, wysoka kwalifikacja pracowników, praca bez pośredników oraz posiadanie dokumentów pozwalających realizować przewozy na terenie innych krajów dają gwarancję, że wszystkie wzięte zobowiązania będą wykonane jakościowo, w najkrótszym terminie oraz w przystępnej cenie. Wykonujemy przewozy osób zmarłych transportem samochodowym i lotniczym we wszystkie kraje Unii Europejskiej, kraje bałtyckie oraz kraje Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu, do Ameryki Północnej i Południowej. Każdy klient może być pewny, że usługi będą wykonane w całości i we wskazanym terminie.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce