Transport zwłok z Belgii

Transport zwłok Belgia

Polska i Belgia mają dość trwałe stosunki gospodarcze i historyczne. Mimo że nasz kraj nie ma bezpośredniej granicy z Królestwem, bardzo dobre połączenie transportowe, wysoki poziom związków gospodarczych, członkostwo obydwóch państw w Unii Europejskiej i jeszcze wiele, wiele innych czynników dają możliwość obywatelom Polski bez problemów mieszkać, studiować i pracować w Belgii. Na dzień dzisiejszy, wg oficjalnych danych, w Belgii na stałe przebywa ponad 30 tysięcy Polaków, co wcale nie jest mało. Niestety, z różnych przyczyn wśród naszych rodaków zdarzają się przypadki śmierci, po których powstaje konieczność transportu zwłok osoby zmarłej do kraju.


Transport zwłok osoby zmarłej z zagranicy kraju to dość skomplikowany proces związany z rozwiązaniem szeregu zadań, które, być może, będą nie do pokonania dla przeciętnego człowieka, który wcześniej nie spotykał się z tak procedurą. Ponadto, trzeba pamiętać, że cała procedura transportu osoby zmarłej z zagranicy ma odbyć się w całkowitej zgodności z przepisami prawa Polski i Belgii. Mianowicie w związku z obecnością wielu niuansów dotyczących transportu zwłok najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do specjalistycznego zakładu pogrzebowego.

Wartość transportu osoby zmarłej z Belgii

od 8100 PLN
 • Wartość przewozu osoby zmarłej z Belgii do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po wyjaśnieniu wszystkich szczegółów

Polskę i Belgię dzieli ponad 1 000 kilometrów, które można pokonać w 10 godzin, jednak terminy przewozu zależą nie tylko od odległości, ale również szeregu innych szczegółów. Średnio czas, który będzie potrzebny do sporządzenia dokumentów, przygotowania zwłok i ich przewozu na teren Polski, wynosi 4-5 dni.

Wartość transportu zwłok z zagranicy oblicza się w każdym przypadku indywidualnie, ponieważ zależy od odległości, stanu zwłok, konieczności ich kremacji lub przygotowania, innych ważnych szczegółów. Średnia wartość transportu wynosi od 8.100 zł. Dla otrzymania kompleksowej konsultacji oraz kalkulacji dokładnej wartości prosimy o telefon pod numerem +48 881-516-737. Mówimy po polsku i po angielsku oraz odbieramy wiadomości przez Viber i WhatsApp.

Polska zawsze dążyła do wysokich standardów społecznych dla mieszkańców kraju. Jednym z ważnych elementów opieki państwa dla obywateli jest przyznanie specjalnego zasiłku pogrzebowego na pochówek dla krewnych osoby zmarłej. Dzisiaj kwota zasiłku wynosi 4000 zł. Dzięki tej wypłacie, między innymi, można pokryć część kosztów transportu zwłok do miejsca pochówku z zagranicy. W przypadku konieczności specjaliści Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC udzielą pomocy w otrzymaniu zasiłku z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Belgii do Polski specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków.
 4. Sporządzenie całego pakietu dokumentów w Belgii, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej do Polski.
 5. Uzyskanie zgody konsula na transport zwłok do Polski.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Firma Inter-FTC to zawodowy zakład pogrzebowy, który ma duże doświadczenie w transporcie osób zmarłych z zagranicy do Polski, z krajów Europy, jak również z Białorusi, Rosji, USA, krajów Bliskiego Wschodu i Azji. Posiadanie własnych pojazdów wyposażonych w całkowitej zgodności z wymogami, wysoka kwalifikacja pracowników, duży wybór akcesoriów pogrzebowych, optymalne rozwiązania i trasy, zawodowe konsultacje oraz szereg innych zalet decydują o tym, że jesteśmy jednym z liderów na rynku usług. Zwrócenie się do firmy Inter-FTC to gwarancja wysokiej jakości usług w najkrótszych terminach i w przystępnej cenie.

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce