Transport zwłok z Anglii

Transport zwłok z Anglii

Polacy zawsze byli pracowici, ciekawi świata i przedsiębiorczy. Dzięki szczególnemu zachowaniu się ogromna ilość naszych rodaków rozjechała się po całym świecie, a po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej Polacy zaczęli co raz częściej podróżować, uczyć się i pracować w krajach zjednoczonej Europy, a część z nich znalazła swój dom w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W tym nie ma nic dziwnego, ponieważ Anglia to duże państwo z rozwiniętą gospodarką, wysokim poziomem życia i wykształcenia. Żadna tajemnica, że Anglia to jeden z krajów, w którym mieszka największa ilość Polaków, ponadto, na dzień dzisiejszy Polonia w Wielkiej Brytanii, według różnych danych, wynosi ponad 700 000 osób, a język polski w ogóle jest drugim, pod względem rozpowszechnienia, językiem obcym w Anglii.


Niestety, procesów naturalnych nie da się powtrzymać, i śmierć Polaków w Anglii zdarza się nierzadko, również niemało tych krewnych, którzy chcą przewieźć szczątki zmarłego z Anglii do Polski dla dalszego pochówku w kraju. Żeby zorganizować procedurę repatriacji zmarłego z Anglii, najlepiej zwrócić się do firmy specjalistycznej, która świadczy takie usługi. Na przykład, firma Inter-FTC posiada wystarczające doświadczenie w zakresie transportu zmarłych do Polski z różnych krajów świata, w tym z Anglii. Nasi specjaliści nie tylko przewiozą zwłoki lub urnę z prochami zmarłego, ale również przygotują wszystkie niezbędne dokumenty w całej zgodności z przepisami prawa Wielkiej Brytanii i Polski oraz w razie konieczności pomogą zorganizować pogrzeb.

Wartość transportu osoby zmarłej z Anglii

od 7700 PLN
 • Dokładną wartość można określić tylko po zapoznaniu się ze szczegółami transportu

Niestety, dokładnych terminów nikt podać nie może, ponieważ każdy przypadek przewozu zwłok ma charakter indywidualny. Na ogólne terminy realizacji procedury, między innymi, wpływają następujące czynniki: gotowość dokumentów, miejsce lokalizacji zwłok w Anglii, jak również punkt przeznaczenia w Polsce, do którego trzeba przewieźć osobę zmarłą. Średnio termin transportu z załatwieniem wszystkich formalności wynosi 4-6 dni.

Po zderzeniu się ze śmiercią bliskiej osoby w Wielkiej Brytanii wiele klientów zadaje pytanie, ile wynosi zasiłek pogrzebowy dla organizacji pochówku w Anglii, czy można z niego skorzystać, a jeżeli nie, to jakie warianty pomocy finansowej można wykorzystać.

 

Odpowiadając na szereg takich pytań, możemy powiedzieć, że obecnie na Wyspach Brytyjskich, w tym w Anglii, wysokość zasiłku pogrzebowego znajduje się w granicach 300-800 funtów, a skorzystać z niego mogą jedynie obywatele brytyjscy, przy tym jednym ze sposobów refundacji części kosztów przewozu zwłok jest otrzymanie zasiłku pogrzebowego w Polsce, wysokość którego wynosi 4 000 złotych, a otrzymać jego mogą obywatele polscy będący bliską rodziną osoby zmarłej. W razie konieczności nasi specjaliści przeprowadzą szczegółową konsultację w zakresie otrzymania zasiłku w ZUS.

Dla transportu osoby zmarłej z Anglii, oprócz standardowych dokumentów (formularz, pełnomocnictwo na transport osoby zmarłej), jest niezbędny szereg dokumentów, bez których nie można przewieźć zwłok lub urny z prochami na teren Polski. Przede wszystkim, należy otrzymać zaświadczenie o śmierci od internisty lub w zakładzie opieki zdrowotnej, również, żeby przewieźć zwłoki do Polski, trzeba będzie otrzymać zezwolenie, zapytanie o które należy skierować do koronera nie mniej niż 4 dni przed dniem zaplanowanego terminu wywozu zwłok. W niektórych przypadkach może być wymagane zaświadczenie sanitarno-epidemiologiczne, a w przypadku śledztwa prokuratorskiego – zezwolenie sądu lub funkcjonariusza prowadzącego dochodzenie. Po ich uzyskaniu wszystkie dokumenty należy przedstawić do Ambasady RP celem otrzymania zaświadczenia, które pozwoli na sprowadzenie zwłok dla dalszego pochowania na terenie kraju. Ważne, że przed złożeniem wniosku w polskim urzędzie konsularnym należy uzyskać od starosty lub prezydenta miasta pozwolenie na pogrzeb, to może zrobić bliska rodzina osoby zmarłej. Adresy polskich placówek dyplomatycznych w Anglii:
 • Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie — london.op@msz.gov.pl
 • Konsulat Generalny w Manchesterze — manchester@msz.gov.pl
 • Konsulat Generalny w Edynburgu —  edinburgh@msz.gov.pl
 • Konsulat Generalny w Belfaście — belfast.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Cena transportu osoby zmarłej standardowo zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok z Anglii, Irlandii i Szkocji specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów, które również można wybrać w naszym katalogu.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub kancelarii rady miasta na pogrzeb szczątków.
 4. Angielska karta zgonu.
 5. Angielski akt zgonu (Death certificate).
 6. Uzyskanie zezwoleń od władz lokalnych na transport zmarłego do Polski.
 7. Uzyskanie dokumentów od władz lokalnych potwierdzających, że transport szczątków odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
 8. Uzyskanie zaświadczenia medycznego o tym, że przyczyną śmierci nie była choroba zakaźna.
 9. Zgoda konsula na transport zwłok do Polski.
 10. Niezbędne tłumaczenia ww. dokumentów.
 11. Pomoc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego w ZUS.
 12. Doradzanie specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie organizacji pochówku.
 13. Zaświadczenie o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy również uwagę, że cena nie obejmuje następujących usług:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Transport zmarłych z Anglii lub każdego innego kraju świata to dość złożona czynność, zlecić którą zdecydowanie najlepiej firmie specjalistycznej posiadającej właściwe doświadczenie. Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to gwarancja, że usługi będą wykonane we właściwym terminie, a współczesne metody zarządzania, posiadanie własnej floty samochodowej oraz wysoka kwalifikacja specjalistów pozwalają nam zaoferować nie tylko usługi o wysokim poziomie jakości, ale również ich przystępną cenę.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce