Transport zmarłych na Ukrainę

Przewóz zmarłych z Polski na Ukrainę

Polska dzisiaj to kraj z rozwiniętą gospodarką i otwartymi granicami, przez stały wzrost oraz zwiększający się poziom życia obywateli w ostatnich dziesięcioleciach Polska stała się atrakcyjnym rynkiem pracy dla osób z sąsiednich państw Europy Wschodniej. Raczej nie jest tajemnicą, że największą diasporą w Polsce jest ukraińska. Wystarczy pomyśleć tylko, że półtora miliona Ukraińców studiują, pracują i mieszkają w Polsce. Nawiasem mówiąc, według ostatnich danych, największa liczba Ukraińców mieszka we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i Szczecinie. Oczywiście, większe skupiska osób nie obywają się bez tragicznych przypadków, w tym śmierci. Jak i Polacy, przeważająca większość Ukraińców chce być pochowana na ojczyźnie, to znaczy, że przewóz zwłok z Polski na Ukrainę to dość aktualna usługa.


Przewóz zwłok za granicę to nieprosta sprawa, która jest związana z szeregiem ważnych niuansów dotyczących przygotowania dokumentów ze strony polskiej, jak również ukraińskiej, ponieważ ważną sprawą jest nie tylko sam przewóz zwłok, należy również to zrobić zgodnie ze wszystkimi przepisami prawa dwóch krajów. W pierwszej kolejności należy otrzymać zaświadczenie od administracji cmentarza na terenie Ukrainy, zezwolenie polskiej służby sanitarno-epidemiologicznej oraz zezwolenie od konsula ukraińskiego na sprowadzenie zwłok. Należy zaznaczyć, że proces transportu prochów lub zwłok na Ukrainę z Polski ma dodatkowe powikłania w związku z tym, że Ukraina nie jest krajem Unii Europejskiej, czyli znacznie komplikują się procedury i formalności biurokratyczne. Załatwianie spraw przez zakład pogrzebowy, który specjalizuje się na przewozie zmarłych za granicę, to prawidłowe i najlepsze rozwiązanie, w tym z punktu widzenia kosztów i czasu.

Wartość transportu osoby zmarłej na Ukrainę

od 7700 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej z Polski na Ukrainę zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Niestety, dokładny czas, który będzie potrzebny do przewozu zwłok z Polski na Ukrainę, nie da się określić, ponieważ to zależy od wielu czynników, w tym okoliczności śmierci, miejsca lokalizacji zwłok, miejsca przewozu zwłok i innych. Na podstawie naszego doświadczenia możemy określić termin transportu z załatwieniem wszystkich formalności w ramach 3 do 7 dni.

Wartość transportu zwłok za granicę określa się indywidualnie w każdym konkretnym przypadku po konsultacji z krewnymi, ponieważ na cenę wpływa szereg ważnych czynników. Jednak rozumiejąc, że rodzina zmarłego chce chociażby w przybliżeniu znać cenę, na podstawie już wykonanych usług możemy podać średnią cenę transportu zwłok na teren Ukrainy, która wynosi od 7600 złotych. Otrzymać kompleksową konsultację i dowiedzieć się o dokładnej cenie można pod telefonem +48 881-516-737. Mówimy po polsku, ukraińsku i rosyjsku oraz odbieramy wiadomości przez Viber i WhatsApp.

Oczywiście, taką decyzję mają podjąć krewni osoby zmarłej na podstawie swoich przekonań i poglądów religijnych. Ze swojej strony możemy organizować procedurę kremacji i dalszy transport urny z prochami. Jednak należy zaznaczyć, że cena kremacji w Polsce nie jest niska (około 3500 złotych), i z punktu widzenia finansowego transport zwłok zmarłego będzie bardziej korzystnym rozwiązaniem.

Cena transportu osoby zmarłej zawiera następujące usługi i towary:

 • Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Polski na Ukrainę specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 • Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 • Sporządzenie dokumentów na Ukrainie, w tym uzyskanie zezwolenia konsula ukraińskiego w Polsce na sprowadzenie zwłok na teren Ukrainy.
 • Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 • Doradzanie specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 • Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Inter-FTC to zakład pogrzebowy, który ma wystarczające doświadczenie w transporcie zmarłych za granicę z Polski, w tym do sąsiednich krajów Europy Wschodniej. Posiadanie własnych pojazdów wyposażonych wg wszelkich wymogów, wysoka kwalifikacja pracowników, duży wybór akcesoriów pogrzebowych, optymalne rozwiązania i trasy przewozu, doradzanie zawodowe i szereg innych przewag robią nas jednym z liderów rynku takich usług. Współpraca z Inter-FTC to gwarancja tego, że usługi będą wykonane jakościowo, w najkrótszym terminie i w atrakcyjnej cenie.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce