Transport zmarłych z USA

Transport zmarłych z USA

Polskę i Stany Zjednoczone łączy wieloletnia historia, uporządkowane stosunki polityczne i gospodarcze. Nie jest tajemnicą, że dzisiaj tylko wg danych oficjalnych władz amerykańskich, w USA na stałe przebywa, mieszka i pracuje ponad 10 milionów naszych rodaków. Największe polskie społeczeństwa w USA znajdują się w Nowym Jorku i Chicago. Ponadto, tak zwane polskie Amerykanie to największa grupa pochodzenia słowiańskiego na terenie Stanów Zjednoczonych. Oczywiście, taka ilość osób, niestety, nie może uniknąć przypadków śmierci, i kiedy takie wypadki zdarzają się, według powstałej w naszym kraju tradycji, większość krewnych osoby zmarłej woli organizację pogrzebu na ojczyźnie, więc pojawia się konieczność przewozu zwłok osoby zmarłej z USA do Polski.


Transport zwłok osoby zmarłej to wcale nietrywialne zadanie, ponieważ cały proces jest związany z rozwiązaniem całego szeregu ważnych zadań: przygotowanie i sporządzenie dokumentów, przewóz zwłok, organizacja pochówku. Przy tym wszystkie te czynności mają być zgodne z polskimi, amerykańskimi i międzynarodowymi przepisami prawa. Przewóz zmarłych z USA do Polski komplikuje się również tym, że, w odróżnieniu od krajów Unii Europejskiej, Ameryka jest położona na innym kontynencie, więc do transportu, oprócz karawanu pogrzebowego, będzie konieczne korzystanie z transportu lotniczego, to dodatkowo komplikuje procedurę na wszystkich jej etapach. Organizacja przewozu osoby zmarłej z zagranicy, szczególnie z USA, tak czy inaczej przewiduje zwrot do specjalistycznego Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC, pracownicy którego mają wystarczające doświadczenie w tym zakresie. Za cały okres pracy niejednokrotnie wykonywaliśmy przewozy zwłok osób zmarłych i urn z prochami z wielu miast i stanów Ameryki Północnej: Nowy Jork, Washington, Los-Angeles, Chicago, Houston, Phoenix, Dallas, San-Francisco i innych. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościowy serwis i przystępną cenę usług.

Wartość transportu osoby zmarłej z USA

od 20000 PLN
 • Wartość przewozu osoby zmarłej z USA do Polski zależy od wielu czynników i zawsze określa się indywidualnie po wyjaśnieniu wszystkich szczegółów

Transport osób zmarłych ze Stanów Zjednoczonych do Polskie średnio zajmuje około 7-12 dni. Jednak należy zaznaczyć, że bardziej konkretnie terminy można określić tylko po konsultacji z naszym specjalistą, ponieważ one zależą od szeregu szczegółów: stanu szczątków osoby zmarłej, przyczyn śmierci, konieczności kremacji, miejsca dokładnej lokalizacji w USA i innych.

Koszty transportu zwłok osoby zmarłej z Ameryki do Polski wynoszą od 20.000 zł, jeżeli chodzi o przewóz urny z prochami, oraz od 35.000 zł za przewóz trumny ze szczątkami. Należy również zaznaczyć, że dokładna cena za usługę oblicza się indywidulanie w każdym konkretnym przypadku. Otrzymać kompleksową bezpłatną konsultację i dowiedzieć się o kosztach można pod numerem telefonu +48 881-516-737 oraz przez komunikatory Viber i WhatsApp. Mówimy po polsku i po angielsku.

 

UWAGA! Należy z ostrożnością i dystansem podchodzić do zbyt niskich cen na usługi podawanych przez niektóre firmy z branży, najczęściej one nie zawierają różnych usług i towarów, za które w dalszym trzeba będzie zapłacić.

Po uzgodnieniu końcowej wartości usług i otrzymaniu pełnomocnictwa nasi specjaliści zaczynają przygotowanie dokumentów niezbędnych do przewozu, potem przewożą zwłoki do Polski, w razie konieczności organizują ceremonię pogrzebową w Polsce. Po zakończeniu całej procedury osoba, która zawarła umowę, rozlicza się za wykonane usługi.

 

Trzeba zaznaczyć, że dla obniżenia kosztów transportu zwłok osoby zmarłej można w dalszym złożyć wniosek o otrzymanie zasiłku pogrzebowego, który przysługuje wszystkim polskim obywatelom, a jego wysokość na dzień dzisiejszy wynosi 4.000 zł. W przypadku takiej konieczności specjaliści Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC udzielą pomocy w otrzymaniu zasiłku w ZUS.

Cena transportu zwłok osoby zmarłej z USA do Polski zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z USA do Polski samolotem.
 2. Transport specjalnie wyposażonymi pojazdami do lotniska na terenie USA oraz przewóz trumny ze zwłokami na terenie Polski.
 3. Drewniana trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 4. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków w Polsce.
 5. Uzyskanie aktu zgonu międzynarodowego wzoru z tłumaczeniem na język polski.
 6. Uzyskanie zgody władz lokalnych na przewóz szczątków za granicę.
 7. Uzyskanie zaświadczenia o braku niebezpiecznych chorób zakaźnych.
 8. Uzyskanie zgody konsula na sprowadzenie szczątków do Polski.
 9. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 10. Pomóc w otrzymaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 11. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 12. Uzyskanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to zespół profesjonalistów mających duże doświadczenie w transporcie zwłok osób zmarłych z zagranicy do Polski oraz repatriacji obywateli innych państw do ich krajów z terytorium naszego kraju. Posiadanie własnych wyposażonych pojazdów, wysoka kwalifikacja pracowników, wprowadzenie współczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem, brak pośredników, nawiązane kontakty z agentami pogrzebowymi w różnych krajach – to wszystko daje gwarancję, że wszystkie podjęte zobowiązania zostaną wykonane jakościowo, w najkrótszych terminach i w przyzwoitej cenie. Przewozimy zwłoki transportem lotniczym i samochodowym z większości krajów świata: Unii Europejskiej, Ameryki Północnej i Południowej, krajów bałtyckich, Afryki, Bliskiego Wschodu oraz Środkowej Azji.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce