Transport zwłok z Norwegii

Transport zwłok osoby zmarłej z Norwegii

Norwegia i Polska, mimo dość znacznej odległości pomiędzy krajami, mają ścisłe kontakty gospodarcze, kulturalne i historyczne. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Norwegii, w kraju mieszka ponad 110 tysięcy Polaków, a Polonia jest największą mniejszością narodową Królestwa. Popularność Norwegii dla emigracji naszych rodaków ma swoje podstawy: ten skandynawski kraj ma wysoki poziom rozwoju gospodarczego i standardów społecznych, a to w sposób naturalny przyciąga tu wielu mieszkańców Europy, w tym Polaków. Przy tym warto zaznaczyć, że Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale, tak samo jak Polska, należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Niestety, wskutek różnych przyczyn wśród Polaków Norwegii nie obchodzi się bez przypadków śmierci, a według istniejącej tradycji większość krewnych osoby zmarłej wyrażają chęć organizacji pochówku w kraju. W takim przypadku powstaje konieczność transportu zwłok osoby zmarłej z Norwegii do Polski.


Transport zmarłych z zagranicy to dość skomplikowane i odpowiedzialne przedsięwzięcie, które jest związane z załatwieniem całego szeregu kwestii, zaczynając od sporządzenia niezbędnych dokumentów, przygotowania zwłok do transportu i kończąc bezpośrednio transportem. Każdy z etapów transportu osoby zmarłej ma swoje szczegóły, o których raczej nie jest poinformowany zwykły człowiek, ponadto, nie warto zapominać, że transport ma być wykonany w całej zgodności z polskimi i norweskimi przepisami prawa. Podsumowując, jeżeli powstała konieczność wykonania takiej usługi, najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do biura Inter-FTC. Specjaliści firmy mają wystarczające doświadczenie w przewozie zwłok osoby zmarłej z każdego kraju świata. Naszymi siłami za cały okres pracy zostały wykonane przewozy zmarłych z Oslo, Bergena, Trondheima, Stavangera i innych miast i regionów Norwegii. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościowy serwis i przystępną wartość usług.

Wartość transportu osoby zmarłej z Norwegii

od 9 000 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej z Norwegii do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Odległość między Polską a Królestwem Norwegii wynosi ponad 1600 kilometrów, a czas podróży wyniesie nie mniej 18 godzin w jednym kierunku. Do tego dodajmy czas niezbędny do sporządzenia dokumentów, otrzymania zezwoleń i przygotowania zwłok do transportu. W wyniku na podstawie poprzedniego doświadczenia można stwierdzić, że średnio przewóz zwłok zajmuje około 5-7 dni. Jednak dokładne terminy transportu można będzie uzyskać dopiero po konsultacji z naszymi specjalistami, ponieważ zależą one od szeregu indywidualnych niuansów.

Wartość transportu zwłok osoby zmarłej z Norwegii do Polski zaczyna się od 9.000 zł. Przy czym należy zaznaczyć, że dokładna cena za usługę oblicza się indywidualnie w każdym konkretnym przypadku, ponieważ tak samo jak i terminy transportu, wartość zależy od wielu czynników, które mogą być uwzględnione tylko po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia. Otrzymać całkowitą bezpłatną konsultację i uzyskać informację o dokładnej wartości można pod telefonem +48 881-516-737 lub przez wiadomości w komunikatorach Viber i WhatsApp. Mówimy po polsku i po angielsku.

 

UWAGA! Prosimy z ostrożnością stawić się do podejrzanie niskich cen ustalanych przez niektóre firmy w branży, najczęściej nie uwzględniono w nich różnego rodzaju usług i towarów, za które potem trzeba będzie zapłacić.

Za wykonane usługi płaci po wykonaniu procedury przewozu i pochówku osoba, która bezpośrednio zleciła usługi, opłatę uiszcza się w dogodny sposób.

 

Zaznaczymy, że obniżyć wartość przewozu zwłok osoby zmarłej można w drodze złożenia wniosku o otrzymanie zasiłku pogrzebowego, który przysługuje wszystkim obywatelom Polski. Wysokość zasiłku na dzień dzisiejszy wynosi 4.000 zł. W razie konieczności specjaliści Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC pomogą otrzymać zasiłek w ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej z Norwegii do Polski już zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Norwegii do Polski specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna z drewna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków w Polsce.
 4. Sporządzenie całego pakietu dokumentów na terenie Norwegii, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej za granice państwa.
 5. Uzyskanie zgody konsula na sprowadzenie zwłok do Polski.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Firma Inter-FTC to zawodowy zespół, który ma duże doświadczenie w transporcie zwłok osób zmarłych z zagranicy do Polski oraz repatriacji osób zmarłych będących obywatelami innych państw na ojczyznę z terenu kraju. Własny wyposażony transport, wysoka kwalifikacja pracowników, praca bez pośredników, nawiązane kontakty i posiadanie dokumentów pozwalających wykonywać taki rodzaj przewozów na terenie innych państw dają gwarancję, że wszystkie wzięte na siebie zobowiązania będą wykonane jakościowo, w najkrótszym termie i w przystępnej cenie. Dokonujemy przewozu osób zmarłych transportem samochodowym i lotniczym do wszystkich krajów Unii Europejskiej, Anglii, USA, Ukrainy, Białorusi, krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej.

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce