Transport zmarłych z Hiszpanii

Transport zwłok osób zmarłych z Hiszpanii

Chociaż Hiszpanię i Polskę dzieli odległość w ponad 2000 kilometrów, nasze kraje mają rozwinięte stosunki kulturalne i gospodarcze, a komfortowa łączność transportowa oraz obecność obu krajów w składzie Unii Europejskiej pozwalają Polakom i Hiszpanom bez przeszkód studiować, pracować i mieszkać na terenie obu państw. Na dzień dzisiejszy, wg danych oficjalnych, ponad 80.000 naszych rodaków na stałe przebywa w Hiszpanii, przy tym największa grupa mieszka w stolice kraju – Madrycie. Trzeba również pamiętać, że Królestwo Hiszpanii to kraj turystyczny, który co roku przyjmuje miliony turystów z całego świata, wśród których niemałą część stanowią obywatele naszego kraju. Oczywiście, takie skupisko osób nie obywa się bez tragicznych wypadków śmierci, przy tym logicznie wygląda założenie, że po wypadku śmierci za granicą powstaje pytanie transportu zwłok osoby zmarłej do kraju.


Przewóz zmarłych z zagranicy to nieprosty i odpowiedzialny proces, który jest związany z zebraniem niezbędnego pakietu dokumentów, rozwiązaniem kwestii przygotowania zwłok do przewozu, organizacją ceremonii pogrzebowej oraz, oczywiście, bezpośrednio przewozem, który, a propos, zgodnie z prawem międzynarodowym i polskim, ma odbywać się tylko za pomocą specjalnie wyposażonych pojazdów. Oczywiście, rozwiązanie podobnych kwestii przewiduje współpracę ze specjalistycznym zakładem pogrzebowym Inter-FTC, którego pracownicy mają wystarczające doświadczenie w przewozie zwłok osób zmarłych ze wszystkich krajów świata, w tym z Hiszpanii do Polski. Naszymi siłami za cały okres pracy zostały wykonane przewozy zmarłych z Madrytu, Barcelony, Walencji, Sewilli, Malagi oraz innych miast Królestwa. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościowy serwis i przyzwoitą wartość usług.

Wartość transportu osoby zmarłej z Hiszpanii

od 10000 PLN
 • Wartość przewozu osoby zmarłej z Hiszpanii do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po wyjaśnieniu wszystkich szczegółów

Żeby przewieźć zwłoki osoby zmarłej z Hiszpanii do Polski, średnio potrzebujemy około 7 dni. Jednak dokładne terminy przewozu można określić dopiero po konsultacji z naszym specjalistą, ponieważ zależą one od kilku szczegółów: stanu zwłok osoby zmarłej, konkretnego miejsca lokalizacji szczątków w Hiszpanii oraz miejsca organizacji pochówku w Polsce, przyczyny śmierci, posiadania dokumentów itd.

Koszt przewozu zwłok osoby zmarłej z Hiszpanii do Polski zaczyna się od 10.000 zł. Jednak należy zaznaczyć, że w każdym konkretnym przypadku koszty tak samo, jak terminy transportu, zależą od szeregu czynników, które mogą zostać uwzględnione tylko po zapoznaniu się ze szczegółami zlecenia. Otrzymać pełną bezpłatną konsultację i uzyskać dokładną wartość można pod numerem +48 881-516-737 lub przez komunikatory Viber oraz WhatsApp. Mówimy po polsku i po angielsku.

 

Jednocześnie należy zaznaczyć, że trzeba z ostrożnością stawić się do podejrzanie niskich cen, które niekiedy ustalają firmy z tej branży, najczęściej one nie zawierają różnych towarów i usług, za które trzeba będzie w przyszłości zapłacić.

Opłatę usług przewozu zwłok dokonuje osoba, która bezpośrednio ich zleca. Rozliczenie końcowe następuje po wykonaniu zlecenia.

 

Żeby obniżyć koszty przewozu zwłok osoby zmarłej, można w dalszym wnioskować o otrzymanie zasiłku pogrzebowego, który przysługuje wszystkim obywatelom Polski, a jego wysokość obecnie wynosi 4000 zł. W przypadku konieczności specjaliści Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC pomogą uzyskać zasiłek w ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej z Hiszpanii do Polski już zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Hiszpanii do Polski specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna z drewna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków w Polsce.
 4. Sporządzenie całego pakietu dokumentów na terenie Hiszpanii, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej za granice państwa.
 5. Uzyskanie zgody konsula na sprowadzenie zwłok do Polski.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to zespół profesjonalistów mających duże doświadczenie w przewozie zwłok osób zmarłych z zagranicy do Polski oraz repatriacji osób zmarłych innych państw do krajów ojczystych z terenu naszego kraju. Posiadanie własnych specjalnie wyposażonych karawanów pogrzebowych, wysoka kwalifikacja pracowników, wprowadzenie współczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem, brak pośredników, rozwinięte stosunki i posiadanie dokumentów pozwalających wykonanie takiego rodzaju przewozów na terenie innych państw dają gwarancję, że wzięte zobowiązania będą wykonane na wysokim poziomie jakości, w najkrótszym terminie i w przyzwoitej cenie. Wykonujemy przewóz osób zmarłych transportem samochodowym i lotniczym we wszystkie kraje Unii Europejskiej, do Anglii, USA, na Ukrainę i Białoruś, do krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce