Transport zwłok z Grecji

Transport zmarłych z Grecji do Polski

Polskę i Grecję dzieli ponad 2000 kilometrów, jednak mimo tego kraje mają dość bliskie stosunki kulturalne i gospodarcze. Regularne połączenie transportowe oraz członkostwo obu krajów w składzie Unii Europejskiej pozwala Polakom i Grekom bez przeszkód studiować, pracować i mieszkać na terenie obu państw. Według oficjalnych danych rządu Grecji, obecnie w kraju mieszka ponad 50.000 naszych rodaków, przy tym co roku Grecję odwiedza ponad 300.000 turystów z Polski. Niestety, tak duże skupisko i intensywność ruchu osobowego nie obchodzą się bez tragicznych przypadków śmierci, a znaczy powstaje konieczność przewozu zwłok osoby zmarłej z zagranicy na ojczyznę.


Transport osoby zmarłej z zagranicy to skomplikowany i odpowiedzialny proces związany z rozwiązaniem kilku kwestii, przygotowaniem dokumentów i bezpośrednio transportem, który, a propos, ma w całości odpowiadać wymaganiom przepisów prawa Polski, Grecji i UE. Żeby dokonać przewozu zgodnie z zasadami, zrealizować to szybko i niedrogo, należy zwrócić się do specjalistycznego zakładu pogrzebowego Inter-FTC, pracownicy którego mają wystarczające doświadczenie w repatriacji zwłok osób zmarłych ze wszystkich krajów świata, w tym z Grecji do Polski. Pracujemy bez pośredników, gwarantujemy jakościową obsługę i przystępną wartość usług.

Wartość transportu osoby zmarłej z Grecji

od 11000 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej z Grecji do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Średnio dla dokonania wszystkich procedur, przygotowania dokumentów i przewozu będzie potrzebne około 7-9 dni. Jednak trzeba zaznaczyć, że konkretniejsze terminy można będzie podać tylko po konsultacji z naszymi specjalistami, ponieważ terminy zależą od kilku szczegółów: stanu zwłok osoby zmarłej, ich konkretnej lokalizacji w Grecji i miejsca organizacji pochówku w Polsce, przyczyny śmierci, posiadania ubezpieczenia, dokumentów itd.

Minimalna cena transportu wynosi 11.000 zł. Jednak trzeba zaznaczyć, że dokładną cenę usług można ustalić tylko po zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami. Otrzymać kompleksową, bezpłatną konsultację i informację o cenie można pod telefonem +48 881-516-737 lub przez komunikatory Viber i WhatsApp. Mówimy po polsku i po angielsku.

 

UWAGA! Prosimy z ostrożnością stawić się do podejrzanie niskich cen ustalanych przez niektóre firmy w branży, najczęściej nie uwzględniono w nich różnego rodzaju usług i towarów, za które potem trzeba będzie zapłacić.

Opłaty usług przewozu zwłok dokonuje zamawiający. Pracujemy bez przedpłaty, rozliczenia dokonuje się po całkowitym wykonaniu usługi.

 

Żeby obniżyć wartość przewozu zwłok osoby zmarłej, można w dalszym zwrócić się o otrzymanie zasiłku pogrzebowego, który wydaje się wszystkim obywatelom Polski, a jego wysokość obecnie wynosi 4.000 zł. W razie potrzeby specjaliści Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC pomogą otrzymać zasiłek z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej z Grecji do Polski już zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Grecji do Polski specjalnie wyposażonym karawanem pogrzebowym.
 2. Trumna z drewna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków w Polsce.
 4. Sporządzenie całego pakietu dokumentów na terenie Grecji, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej za granice państwa.
 5. Uzyskanie zgody konsula na sprowadzenie zwłok do Polski.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to zespół zawodowców, którzy mają ogromne doświadczenie w repatriacji zwłok osób zmarłych z zagranicy do Polski. Posiadanie własnych wyposażonych pojazdów, wysoka kwalifikacja pracowników, wprowadzenie współczesnych metod zarządzania i komunikacji, brak pośredników, ustalone kontakty i posiadanie dokumentów pozwalających realizować przewozy na terenie innych krajów dają gwarancję, że wszystkie wzięte zobowiązania będą wykonane jakościowo i w najkrótszym terminie, a wartość usług pozostanie na przystępnym poziomie. Wykonujemy przewozy osób zmarłych transportem samochodowym i lotniczym we wszystkie kraje Unii Europejskiej, do Anglii, USA, na Ukrainę, Białoruś, do krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej.

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce