Transport zmarłych z Francji

Transport zmarłych z Francji do Polski

Francja i Polska dość dawno mają bliskie związki gospodarcze i kulturalne oraz dogodne połączenie komunikacyjne, oprócz tego, członkostwo obu krajów w Unii Europejskiej pozwala obywatelom Polski i Francji bez przeszkód mieszkać, odpoczywać, studiować i pracować w obu krajach. Na dzień dzisiejszy Polacy we Francji tworzą jedną z największych Polonii w Europie. We Francji mieszka około miliona osób polskiego pochodzenia. Niestety, nie jest tajemnicą to, że wśród tak dużej ilości naszych rodaków wskutek przyczyn naturalnych i innych zdarzają się przypadki śmierci, po czym powstaje pytanie transportu zwłok osób zmarłych z terenu Francji do Polski.


Transport zwłok osób zmarłych do Polski z zagranicy to skomplikowany proces, który jest związany ze sporządzeniem dużej ilości dokumentów oraz bezpośrednio transportem zwłok specjalnie wyposażonymi dla takich celów samochodami. Rodzina i specjaliści, którzy dotychczas nie mieli doświadczenia w zakresie transportu zwłok z zagranicy, z dużym prawdopodobieństwem nie poradzą sobie z takim zadaniem, ponadto, to może doprowadzić co najmniej do wzrostu wartości transportu zwłok lub wcale do niemożności pochówku na terenie Polski w wyniku dopuszczonych błędów. Zwrot do naszego specjalizowanego zakładu pogrzebowego to gwarancja tego, że transport odbędzie się w najkrótszym terminie, w całej zgodności z przepisami prawa Polski i Francji, a jego wartość pozostanie na przystępnym poziomie. Należy zaznaczyć, że niedużo polskich firm mają specjalną zgodę władz francuskich na świadczenie takiego rodzaju usług, firma Inter-FTC taki dokument posiada, co robi przewóz absolutnie legalnym i zgodnym z prawem.

Wartość transportu osoby zmarłej z Francji

od 10 500 PLN
 • Wartość przewozu osoby zmarłej z Francji do Polski zależy od wielu czynników i zawsze określa się indywidualnie po wyjaśnieniu wszystkich szczegółów

Odległość od Warszawy do Paryżu wynosi około 1500 kilometrów, co, jak widzimy, wcale nie jest mało, tylko czas podróży wyniesie około 22 godzin w jedną stronę, ale dla transportu zwłok osoby zmarłej będzie potrzebny dodatkowo czas na sporządzenie wszystkich dokumentów dających prawo legalnego wywozu zwłok z Francji i sprowadzenia do Polski, oprócz tego, na terminy transportu wpływa jeszcze kilka czynników (stan zwłok, konkretne miejsce ich lokalizacji, przyczyna śmierci itd.). Średnio na podstawie poprzedniego doświadczenia w transporcie zwłok z Francji do Polski możemy mówić o terminie 5-7 dni.

Wartość transportu zwłok z Francji do Polski różni się w zależności od przypadku i regionu kraju. Szacunkowa wartość przewozu zwłok z Francji do Polski wynosi 10 500 zł. W każdym razie wartość transportu oblicza się indywidualnie w każdym konkretnym przypadku po konsultacji z naszymi specjalistami, którą można otrzymać pod numerem +48 881-516-737, odbieramy również wiadomości przez komunikatory Viber i WhatsApp. Jednocześnie zalecamy ostrożnie patrzeć na zbyt niskie ceny podawane przez niektóre firmy w tej branży, często nie obejmują one różnych niezbędnych usług.

Tak, oczywiście, taka możliwość istnieje w przypadku, jeżeli osoba zmarła była obywatelem Polski. Zmniejszyć koszty można dzięki temu, że w Polsce jest możliwość otrzymania zasiłku pogrzebowego, wysokość którego na dzień dzisiejszy wynosi 4000 zł, te środki można, między innymi, wykorzystać dla częściowego lub całkowitego finansowania transportu osoby zmarłej oraz dalszego pochówku. W przypadku konieczności specjaliści Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC udzielą pomocy w otrzymaniu zasiłku z ZUS.

Cena transportu zwłok osoby zmarłej z Francji do Polski zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Francji do Polski specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków.
 4. Sporządzenie całego pakietu dokumentów we Francji, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej do Polski.
 5. Uzyskanie zgody konsula na transport zwłok do Polski.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w otrzymaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to zespół specjalistów mających wystarczające doświadczenie w transporcie zwłok osób zmarłych z zagranicy do Polski, z krajów Unii Europejskiej, jak również z Wielkiej Brytanii, Ukrainy, USA, krajów Bliskiego Wschodu i Azji. Posiadanie własnych pojazdów, duże doświadczenie, wysoka kwalifikacja specjalistów, wprowadzenie współczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem, praca bez pośredników – to wszystko daje pewność, że możemy zaproponować jakościowe usługi związane z transportem zwłok z każdego zakątka świata.

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce