Transport zmarłych z Danii

transport-zmarłych-z-danii-do-polski

Polska i Dania mają głębokie relacje gospodarcze i kulturalne, co pozwala obywatelom obu państw bez przeszkód mieszkać, studiować i pracować na terenie naszych krajów. Dzisiaj coraz więcej Polaków przyjeżdżających do Danii do pracy lub na studia z ciągiem czasu osiedla się w tym kraju. Według danych Danmarks Statistic, za ostatnie 10 lat ilość obywateli polskich zamieszkujących w Danii wyrosła ponad dwukrotnie – z 14 000 do 38 000 osób, i to na stałe rosnąca liczba. Niestety, z różnych przyczyn wśród Polaków zamieszkałych w Danii, jak również Duńczyków znajdujących się w Polsce, zdarzają się przypadki śmierci, wskutek czego powstaje konieczność przewozu zwłok osoby zmarłej do ojczyzny.


Przewóz osoby zmarłej z zagranicy to proces skomplikowany i żmudny, również z punktu widzenia sporządzenia niezbędnych dokumentów, jak i od strony technicznej, ponieważ będą potrzebne nie tylko prawidłowo wystawione dokumenty, ale również szereg czynności przygotowawczych oraz obecność specjalnie wyposażonego transportu i zezwoleń na transport zmarłych. Oczywiście, przeciętny człowiek, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z taką procedurą, wykonać przewozu osoby zmarłej z Danii do Polski raczej nie zdoła, ponadto, jeżeli zajmować się kwestią przewozu samodzielnie, to na pewno będzie to skutkowało dodatkowymi kosztami finansowymi i stratą czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do specjalistycznego zakładu pogrzebowego, który jest gotów do wzięcia na siebie wszystkich starań związanych z przewozem zwłok osoby zmarłej z zagranicy, jednym z takich zakładów jest Inter-FTC.

Wartość transportu osoby zmarłej z Danii

od 8400 PLN
 • Wartość przewozu osoby zmarłej z Danii do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po wyjaśnieniu wszystkich szczegółów

Odległość pomiędzy Danią a Polską jest stosunkowo nieduża, na przykład, Warszawę i Kopenhagę dzieli około 1300 kilometrów, czyli czas podróży wynosi około 12 godzin w jedną stronę, jednak trzeba rozumieć, że terminy przewozu zależą nie tylko od czasu podróży, na czas dostawy wpływa kilka czynników (stan zwłok, faktyczne miejsce wywozu, przyczyna śmierci) itd. Średnio transport osoby zmarłej z Danii do Polski wynosi około 4 – 5 dni.

Szacunkowa wartość przewozu zwłok z Danii do Polski wynosi 8 400 zł. Jednak trzeba zaznaczyć, że końcowa cena transportu oblicza się indywidulanie w każdym konkretnym przypadku po konsultacji specjalisty zakładu pogrzebowego z zamawiającym. Otrzymać konsultację i ustalić dokładną cenę można pod numerem +48 881-516-737. Mówimy po polsku i po angielsku oraz odbieramy wiadomości przez Viber i WhatsApp.

Tak, taka możliwość istnieje, jeżeli osoba zmarła była obywatelem Polski. Zmniejszyć koszty można dzięki możliwości otrzymania zasiłku pogrzebowego, wysokość którego na dzień dzisiejszy wynosi 4000 zł, te środki można, między innymi, wykorzystać dla częściowego lub całkowitego finansowania transportu osoby zmarłej oraz dalszego pochówku. W przypadku konieczności specjaliści Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC udzielą pomocy w otrzymaniu zasiłku z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej z zagranicy, z Danii bądź innego kraju Unii Europejskiej, zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Danii do Polski specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków.
 4. Sporządzenie całego pakietu dokumentów w Danii, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej do Polski.
 5. Uzyskanie zgody konsula na transport zwłok do Polski.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to profesjonalny zespół, który ma wystarczające doświadczenie w transporcie osób zmarłych z zagranicy do Polski, jak również z krajów Europy, z Ukrainy, Białorusi, Rosji, USA, z krajów Bliskiego Wschodu i Azji. Dzięki posiadaniu własnych samochodów wyposażonych zgodnie z wymogami prawa, wysokiej kwalifikacji pracowników, wprowadzaniu współczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem, nawiązanym relacjom z lokalnymi zakładami pogrzebowymi w ponad 30 krajach świata, jesteśmy pewni, że możemy zaproponować jakościowe usługi przewozu zwłok lub urny z prochami z dowolnego punktu świata, przy tym ich cena będzie na przystępnym poziomie.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce