Transport zmarłych z Austrii

Transport zmarłych z Austrii do Polski

Stolice Polski i Austrii dzieli tylko 700 kilometrów, dogodne połączenie transportowe, rozwinięte stosunki gospodarcze i kulturowe pozwalają obywatelom dwóch państw bez przeszkód podróżować, studiować i pracować w Polsce, jak również w Austrii. Dzisiaj Polonia w Austrii składa się z nie mniej niż 55 tysięcy osób, co wcale niemało. Niestety, wskutek rożnych przyczyn, wpośród Polaków na stałe przebywających w Austrii, jak również tych, kto przebywa tam tymczasowo, zdarzają się przypadki śmierci, co w większości przypadków prowadzi do powstania pytania o transporcie zwłok osoby zmarłej z terenu Austrii do kraju, do Polski.


Transport zwłok osób zmarłych z zagranicy jest procesem skomplikowanym i odpowiedzialnym, który przewiduje sporządzenie całego kompletu dokumentów, jak również bezpośrednio organizację przewozu zwłok lub urny z prochami w całej zgodności z prawem polskim, austriackim i unijnym oraz międzynarodowymi aktami prawnymi. Rzeczywiście, rodzina lub agenci pogrzebowi, którzy nigdy nie mieli doświadczenia związanego z dostawą zwłok z zagranicy, raczej nie będą mogli poradzić sobie z takim zadaniem, ponadto, brak kompetencji i dopuszczone błędy mogą doprowadzić do wzrostu kosztów lub w ogóle do niemożności pochówku przewiezionych zwłok. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zwrócenie się do specjalistycznego Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC, pracownicy którego dają gwarancje wykonania wszystkich procedur w najkrótszych terminach w przyzwoitej cenie.

Wartość transportu osoby zmarłej z Austrii

od 7 600 PLN
 • Wartość przewozu osoby zmarłej z Austrii do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po wyjaśnieniu wszystkich szczegółów

Jak zostało powiedziano wcześniej, odległość między Wiedniem a Warszawą tylko 700 kilometrów, a znaczy czas podróży wyniesie 5-7 godzin w jednym kierunku, przy tym należy pamiętać, że będzie potrzebny czas na sporządzenie niezbędnych dokumentów, które pozwalają bez przeszkód sprowadzić zwłoki na teren Polski, również na termin wpływają niektóre inne czynniki (stan zwłok osoby zmarłej i ich konkretne miejsce lokalizacji, przyczyna śmierci itd.). Średnio na podstawie poprzedniego doświadczenia przewóz zwłok z Austrii do Polski potrzebuje około 3-4 dni.

Cena transportu zwłok lub urny z prochami osoby zmarłej oblicza się tylko indywidualnie w każdym konkretnym przypadku po przeprowadzeniu konsultacji z naszymi specjalistami, którą można otrzymać pod telefonem +48 881-516-737, również odbieramy wiadomości przez Viber i WhatsApp. Szacunkowa wartość przewozu zwłok z Austrii do Polski wynosi 7 600 zł. Ważne zaznaczyć, że należy z ostrożnością stawić się do podejrzanie niskich cen ustalanych przez niektóre firmy w tej branży, często one nie zawierają różnych usług i towarów, za które później trzeba będzie dopłacić.

Obniżyć wartość usług całkiem możliwe dzięki temu, że obywatelom Polski wydaje się specjalny zasiłek pogrzebowy, przeznaczony do organizacji pochówku, mogą jego otrzymać krewni zmarłego przez zwrócenie się do ZUS. Kwota zasiłku na dzień dzisiejszy wynosi 4 000 zł, te środki pieniężne można wykorzystać w tym dla częściowego lub całkowitego finansowania transportu zmarłego. W przypadku konieczności specjaliści Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC pomogą otrzymać zasiłek z ZUS.

Cena transportu osoby zmarłej z Austrii do Polski już zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Austrii do Polski specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia starosty lub prezydenta miasta na pogrzeb szczątków w Polsce.
 4. Sporządzenie całego pakietu dokumentów w Austrii, w tym uzyskanie zgody władz lokalnych na transport osoby zmarłej do Polski.
 5. Uzyskanie zgody konsula na transport zwłok do Polski.
 6. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 7. Pomóc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS.
 8. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 9. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to zespół zawodowców, który ma wystarczające doświadczenie w transporcie zwłok z zagranicy do Polski, z krajów Unii Europejskiej, między innymi, z Niemiec, Niderlandów, jak również z Ukrainy, USA, krajów Bliskiego Wschodu i Azji. Dzięki obecności własnych samochodów, dużemu doświadczeniu, wysokiej kwalifikacji pracowników, wprowadzeniu współczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem i pracy bez pośredników, jesteśmy pewni, że możemy zaoferować jakościowe usługi związane z transportem zwłok z każdego punktu świata.

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce