Transport zmarłych do Rosji

Transport zmarłych z Polski do Rosji

Polska i Rosja są krajami sąsiadującymi, które łączy wieloletnia, ponad tysiącletnia historia. Obecnie na terenie Rosji, wg danych ze źródeł publicznych, na stałe przebywają, mieszkają lub pracują ponad 75.000 naszych rodaków, jednocześnie Rosjanie w Polsce to jedno z oficjalnie uznawanych mniejszości narodowych. Wg raportów Urzędu do Spraw Cudzoziemców, na dzień dzisiejszy ponad 13.000 obywateli Rosji oficjalnie znajdują się na terenie naszego kraju, ale tu chodzi tylko o obywateli obu państw na stałe przebywających w Polsce lub w Rosji. Jednak warto pamiętać, że Polska to kraj tranzytowy, przez który co roku przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy kierowców TIRów przekraczających granicę państwową. Niestety, przy takiej koncentracji osób, wskutek różnych przyczyn, notorycznie zdarzają się przypadki śmierci, a znaczy powstaje pytanie transportu zwłok osoby zmarłej z Polski do Rosji lub repatriacji szczątków naszego rodaka do kraju.


Transport zwłok osoby zmarłej z zagranicy to dość nieproste i odpowiedzialne przedsięwzięcie, szczególnie, jeżeli chodzi o przewóz szczątków z Rosji do Polski, ponieważ Federacja Rosyjska zajmuje bardzo rozległe terytorium; i jeżeli z Moskwy, Sankt-Petersburgu lub Kaliningradu dla transportu wykorzystuje się specjalne karawany pogrzebowe, to z odległych od europejskiej części rejonów transport odbywa się za pomocą samolotów. Oprócz tego, warto pamiętać o konieczności przygotowania pakietu dokumentów, który pozwoli wykonać legalny przewóz zwłok osoby zmarłej na teren Polski lub Rosji. Zwrócenie się do Zakładu Pogrzebowego Inter-FTC, którego specjaliści mają wystarczające doświadczenie w zakresie transportu zwłok osób zmarłych z Rosji do Polski, to gwarancja tego, że transport odbędzie się szybko, a jego wartość pozostanie na przyzwoitym poziomie.

Wartość transportu osoby zmarłej z Rosji

od 8200 PLN
 • Wartość przewozu osoby zmarłej z Rosji do Polski zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po wyjaśnieniu wszystkich szczegółów

Jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie nie ma możliwości, ponieważ terminy zależą od całego szeregu czynników: przyczyny śmierci, miejsca lokalizacji szczątków, sposobu transportu i wielu innych. Średnio przewóz zwłok zajmuje 4 do 8 dni. Jednak mówić o konkretnych terminach można tylko po konsultacji z naszymi specjalistami, którzy doprecyzują wszystkie szczegóły i ustalą konkretne terminy. Mówimy po polski, po angielsku i po rosyjsku, odbieramy wiadomości w komunikatorach.

Cena transportu zwłok osoby zmarłej oblicza się indywidulanie w każdym konkretnym przypadku, ponieważ tak samo, jak i terminy, zależy od szeregu czynników. Szacunkowa wartość wynosi 8 200 zł.

 

UWAGA! Prosimy uważać na podejrzanie niskie ceny ustalane przez niektóre firmy w tej branży, najczęściej one nie zawierają różnych usług i towarów, za które później trzeba będzie zapłacić, co w wyniku znacznie zwiększy wartość końcową.

Tak, nasz zakład współpracuje z dużą ilością polskich i rosyjskich firm ubezpieczeniowych, co daje nam możliwość wykonania transportu zwłok w przypadku nastąpienia wypadku ubezpieczeniowego. Taka możliwość jest szczególnie aktualna dla firm transportowych i kierowców TIRów. W przypadku zamówienia usług prosimy o podanie pracownikom zakładu pogrzebowego imienia i nazwiska ubezpieczonego, numeru i daty ważności polisy.

Cena transportu osoby zmarłej z Polski do Rosji zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Polski do Rosji specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi lub samolotem.
 2. Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Uzyskanie pozwolenia władz rosyjskich na wwóz lub wywóz szczątków.
 4. Uzyskanie zgody konsula na transport zwłok.
 5. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 6. Pomoc w sporządzeniu dokumentów i załatwianiu formalności z firmą ubezpieczeniową.
 7. Konsultacja specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 8. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera następujących kosztów:

 1. Opłaty konsularne.
 2. Balsamowanie zwłok.
 3. Opłata usług przechowywania zwłok.
 4. Wartość usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC to profesjonalny zespół, który ma duże doświadczenie w transporcie zwłok osób zmarłych z zagranicy do Polski lub z terenu Polski do krajów Unii Europejskiej, USA, Rosji, na Ukrainę, Białoruś, do krajów Bliskiego Wschodu i Azji. Dzięki obecności własnych samochodów, dużemu doświadczeniu, wysokiej kwalifikacji pracowników, wprowadzeniu współczesnych metod zarządzania przedsiębiorstwem i pracy bez pośredników, jesteśmy pewni, że możemy zaproponować jakościowe usługi w dostępnej cenie.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce