Transport zmarłych na Białoruś

Przewóz zmarłych z Polski na Białoruś

Białoruś to niewielkie sąsiednie państwo mające z Polską nie tylko ponad 400 kilometrów ogólnej granicy, ale również wspólną wieloletnią historię, gdyż niegdyś kraje były połączone w państwo unijne po Unii 1569 roku pomiędzy Królestwem Polskim a Wielkim Księstwem Litewskim. Naturalne, że tak długa wspólna historia, bliskość etniczna i mentalna nie minęły bez śladu. Dzisiaj ogromna ilość Polaków i Białorusinów mają stosunki rodzinne, dla wielu z nich Białoruś i Polska stały się drugim domem.


Niestety, do każdego domu wcześniej czy później przychodzi nieszczęście, każdy z nas, czy Polak, czy Białorusin, musi zderzyć się ze śmiercią bliskiej osoby. Tragiczne wydarzenie może dodatkowo być obciążone tym, że śmierć napotkała daleko od ojczyzny, a znaczy powstaje pytanie o transporcie zwłok osoby zmarłej. Z pewnością można powiedzieć, że z takim zadaniem poradzą sobie nie wszyscy zawodowcy, tym bardziej skomplikowane to będzie dla zwykłego człowieka, który zetknął się z takim zadaniem po raz pierwszy. Transport zwłok to nieprosta sprawa wymagająca przestrzegania całego szeregu szczegółów, zwłaszcza jeżeli chodzi o Polskę i Białoruś, ponieważ państwo białoruskie nie jest członkiem Unii Europejskiej, czyli powstają dodatkowe komplikacje, w tym co dotyczy przestrzegania przepisów prawa dwóch krajów. Współpraca z biurem pogrzebowym, które specjalizuje się na repatriacji zwłok osób zmarłych z zagranicy, to prawidłowe i najlepsze rozwiązanie, w tym z punktu widzenia kosztów.

Wartość transportu zwłok na Białoruś

od 6900 PLN
 • Wartość transportu osoby zmarłej z Polski na Białoruś zależy od wielu czynników i zawsze jest określana indywidualnie po ustaleniu wszystkich szczegółów

Dokładnej odpowiedzi na to pytanie, oczywiście, nie ma, ponieważ niezbędny czas zależy od szeregu czynników niezależnych od pracowników zakładu pogrzebowego. Jednak można z pewnością stwierdzić, że dzięki posiadanemu doświadczeniu, istniejącym stosunkom partnerskim z białoruskimi zakładami pogrzebowymi oraz niewielkiej odległości pomiędzy krajami możemy zapewnić transport osoby zmarłej w najkrótsze terminy. Średnio proces zaczynając od przygotowania dokumentów do bezpośrednio transportu zajmuje 2-4 dni.

Wartość transportu zwłok za granicę określa się indywidualnie w każdym konkretnym przypadku i tylko po konsultacji z krewnymi, ponieważ cena w dużej mierze zależy od odległości, stanu zwłok, niezbędności ich kremacji lub przygotowania, innych ważnych szczegółów. Jednak rozumiejąc, że rodzina osoby zmarłej potrzebuje wiedzy o chociażby szacunkowych kosztach transportu zwłok z Białorusi do Polski, możemy podać średnią cenę, która wynosi od 6.900 zł. Otrzymać kompleksową konsultację i dowiedzieć się o dokładnej cenie można pod telefonem +48 881-516-737. Mówimy po polsku i po rosyjsku oraz odbieramy wiadomości przez Viber i WhatsApp.

Tak, oczywiście. W Polsce, jak również na Białorusi, dla obywateli przewiduje się wypłatę zasiłku pogrzebowego ze specjalnych funduszy państwowych: jego wysokość na Białorusi zależy od średniego wynagrodzenia w kraju za poprzedni miesiąc, co wg bieżącego kursu wymiany wynosi ponad 2.000 zł; jeżeli chodzi o transport osoby zmarłej obywatelstwa polskiego, w takim przypadku krewni mogą wnioskować o otrzymanie właściwego zasiłku w ZUS, jego wartość na dzień dzisiejszy wynosi 4.000 zł. Czyli w zależności od tego, obywatelem którego państwa była osoba zmarła, można wykorzystać takie wypłaty do częściowej refundacji kosztów transportu zwłok do miejsca pochówku.

Cena transportu osoby zmarłej zawiera następujące usługi i towary:

 1. Transport zwłok osoby zmarłej lub urny z prochami z Polski na Białoruś specjalnie wyposażonymi karawanami pogrzebowymi.
 2. Trumna ze specjalną wstawką metalową lub standardowa urna dla prochów.
 3. Sporządzenie dokumentów na Białorusi, w tym uzyskanie zezwolenia konsula białoruskiego w Polsce na sprowadzenie zwłok na teren kraju lub odwrotnie otrzymanie zezwolenia w konsulacie polskim (w Mińsku, Brześciu, Grodnie) na sprowadzenie zwłok na teren naszego kraju.
 4. Niezbędne tłumaczenia dokumentów.
 5. Konsultacja u specjalisty ds. pogrzebowych w zakresie transportu i organizacji pochówku.
 6. Otrzymanie zaświadczenia o kremacji (w przypadku transportu urny z prochami).

Zwracamy uwagę, że cena transportu nie zawiera kosztów:

 1. Opłat konsularnych.
 2. Balsamowania zwłok.
 3. Opłaty usług przechowywania zwłok.
 4. Wartości usług kremacji.

Zakład Pogrzebowy Inter-FTC ma wystarczające doświadczenie w zakresie transportu zwłok za granicę z Polski. Posiadanie własnych pojazdów, praca bez pośredników, wysoka kwalifikacja pracowników, duży wybór akcesoriów pogrzebowych, optymalne rozwiązania i trasy przewozu, zawodowe konsultacje i szereg innych zalet czynią z nas jednych z liderów na rynku takich usług. Współpracujemy z wiodącymi firmami ubezpieczeniowymi. Zwrócenie się do Inter-FTC to gwarancja, że usługi będą wykonane jakościowo, w najkrótszym terminie i w przystępnej cenie.

 

Specjalnie dla Twojej wygody odbieramy telefony całodobowo przez 7 dni w tygodniu!

Galeria Zdjęć

Troszcząc się o uczucia krewnych celowo nie umieszczamy niestosownych zdjęć, ale możemy udostępnić zdjęcia i filmiki nagrywane w trakcie pracy.

whatsapp

Zostaw wiadomość a oddzwonimy wkrótce