FAQ

Niestety dokładną kwotę organizacji pochówki lub kremacji określić nie da się, ponieważ każda ceremonia jest indywidualna. Na koszty usług wpływa kilka czynników, na przykład, konieczność przewozu zmarłego oraz odległość, ilość osób zaproszonych na ceremonię ostatniego pożegnania, niezbędność przygotowania ciała i jego przechowywania oraz inne szczegóły, dlatego dla określenia dokładnej ceny organizacji pochówku należy skontaktować się z nami w dogodny sposób. Jesteśmy do dyspozycji codziennie i całodobowo.

Tak, oczywiście, specjaliści firmy Inter-FTC mają wiedzę i możliwość dla wykonania takiej usługi, ponadto, wiele razy robiliśmy takie przewozy i mamy doświadczenie w przewozie zmarłych z Anglii, jak również z większości krajów świata.

Obecnie kwota zasiłku pogrzebowego w Polsce wynosi 4000 zł. O tym, komu przysługuje zasiłek i jak go otrzymać szczegółowo opowiedzieliśmy na stronie poniżej.

Pracownik zakładu pogrzebowego lub mistrz ceremonii to osoba odpowiedzialna, która bierze na siebie wszystkie obowiązki związane z organizacją pochówku. Główne zadania mistrza ceremonii:

 

  • Doradzanie bliskim i rodzinie we wszystkich interesujących kwestiach związanych z organizacją pochówku, kremacji lub przewozu zmarłego.
  • Całkowite sporządzanie wszystkich niezbędnych dokumentów, załatwianie formalności w urzędach i innych instytucjach zgodnie z wymogami polskiego prawa.
  • Zakup towarów i akcesoriów pogrzebowych dla pochówku lub kremacji.
  • Organizacja przewozu (transportu) ciała osoby zmarłej (do kostnicy, na cmentarz, do krematorium).
  • Załatwianie formalności związanych z przygotowaniem ciała do pochówku.
  • Organizacja pochówku lub kremacji.
  • W razie konieczności organizacji pochówku osoby zmarłej za granicą mistrz ceremonii również bierze na siebie wszystkie obowiązki przewozu ciała do kraju.
whatsapp